Krievijas militārpolitiskā vadība turpina piebāzt Krimu ar pretgaisa aizsardzības sistēmām 55
“Caur ostu Mariupolē okupanti ar tankkuģiem piegādā degvielu, Ukraina turpina sistemātiski iznīcināt Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmas, bet, neskatoties uz šo iekārtu zaudējumiem, Krievija saglabā augstu pretgaisa aizsardzības sistēmu koncentrāciju,” TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” skaidro Jānis Slaidiņš, NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks.
“Šobrīd izveidojusies tāda situācija, ka Krievijas militārpolitiskā vadība turpina piebāzt Krimu ar pretgaisa aizsardzības sistēmām, jo no tā atteikties viņi vienkārši nevar,” viņš papildina.
Čauda ragā ir liels ugunsgrēks, tā ir vieta, no kuras tiek laisti droni, ukraiņi konkrētāk neziņo, kas tieši tur noticis.
Jau ziņots, ka Ukrainā pretgaisa aizsardzības sistēmu raķešu trūkums neļauj aizsargāt pēc uzbrukumiem jau izremontētos enerģētikas objektus, ziņo ASV Kara studiju institūts (ISW).
Ukrainas energouzņēmuma DTEK izpilddirektors Dmitro Saharuks laikrakstam “Kyiv Post” sacīja, ka uz katru pārtvērējraķeti, kas Ukrainai ir nepieciešama aizsardzībai pret Krievijas triecieniem enerģētikas sistēmai, Krievijai ir piecas vai sešas raķetes, ko izšaut uz Ukrainu.
Pēc viņa teiktā, ja Krievija izšauj desmit raķetes uz kādu mērķi Ukrainā, Ukrainas spēkiem būtu jāatbild ar vismaz 12 raķetēm, lai adekvāti aizsargātos pret uzbrukumu.
Viņš uzsvēra, ka krasā atšķirība starp nepieciešamo un faktisko Ukrainas pretgaisa aizsardzības un Krievijas raķešu attiecību nozīmē, ka pārtvērējraķešu trūkuma dēļ nav iespējams nosegt energosistēmas, kuras Ukraina izremontējusi vai remontē.
Krievijas triecieni Ukrainas energosistēmai jau ir būtiski ierobežojuši Ukrainas energoapgādes jaudu, un Krievijas spēki ir spējuši izmantot Kijivas pretgaisa aizsardzības līdzekļu trūkumu, lai šogad maksimāli palielinātu kaitējumu Ukrainas energosistēmai, raksta ISW.