Krievijas “lācis” Putins asina nagus, lai sagrābtu arvien vairāk Eiropas uzņēmumu 157
Maskava nodevusi Vācijas un Itālijas uzņēmumu meitasuzņēmumus “Gazprom” nodaļas kontrolē, tādējādi izraisot Itālijas un Eiropas Savienības (ES) neapmierinātību, tā ziņoja ārvalstu medijs “Euronews“.
Kremlis negaidīti ir paziņojis par Itālijas ūdenssildīšanas uzņēmuma “Ariston” un Vācijas sadzīves tehnikas ražotāja “BSH Hausgeraete” Krievijas meitasuzņēmumu “pagaidu ārējo pārvaldību”, kas, visticamāk, palielinās spriedzi starp Krieviju un Rietumeiropu.
“Ariston Thermo Rus” un “BSH Household Appliances” meitasuzņēmumi tagad atrodas “Gazprom Household Systems” pārvaldībā un tagad ir pilnībā Krievijas kontrolē, raksta “Euronews”.
Krievijas prezidenta Vladimira Putina parakstītajā rīkojumā, kas tika publiskots piektdien, 26.aprīlī, un datēts ar otrdienu – 30.aprīli, teikts, ka šie pasākumi ir “steidzama atbilde Amerikas Savienotajām Valstīm un citām valstīm un starptautiskajām organizācijām, kuru nedraudzīgās un starptautiskajām tiesībām pretrunā esošās darbības nelikumīgi liedz Krievijas Federācijai, Krievijas juridiskajām un fiziskajām personām īpašuma tiesības un/vai ierobežo to īpašumtiesības”.
Itālijā sadzīves tehnikas ražotājs “Ariston” paziņoja, ka tam iepriekš nav bijis zināms, ka tā meitasuzņēmums tiks pārņemts. Itālijas ārlietu ministrs Antonio Tajani (Antonio Tajani ) aicināja Kremli sniegt paskaidrojumus: “Valdība pieprasa paskaidrojumus jautājumā par “Ariston Thermo Group” nacionalizāciju,” tā viņš paziņoja soctīkla vietnē “X”.
#Russia Ho dato mandato al Segretario generale della #Farnesina di convocare l’ambasciatore della Federazione russa in Italia. Il Governo chiede chiarimenti sulla vicenda della nazionalizzazione dell’Ariston Thermo Group. Al lavoro anche con Bruxelles,in raccordo con la Germania.
— Antonio Tajani (@Antonio_Tajani) April 27, 2024
Apšaubot juridisko pamatu, Itālijas Ārlietu ministrija tāpat kā Eiropas Savienība, aicināja Krieviju atcelt savu lēmumu: “Šie pasākumi, kas vērsti pret likumīgām ekonomiskām darbībām, ir vēl viens pierādījums tam, ka Krievija neievēro starptautiskās tiesības un noteikumus.”
Kopš kara sākuma Ukrainā Krievija ir “pagaidu pārvaldībā” pārņēmusi vairākus Rietumu aktīvus, tostarp Vācijas “Uniper” un Austrijas “OMV” aktīvus, kā atriebību par “nedraudzīgu valstu” darbībām.