Foto. Scanpix/EPA/Thomas Traasdahl DENMARK OUT

Krievijas kultivētie mīti – Ukraina nav īsta valsts, pie varas atrodas nacisti. Kā tiek veidots propagandas saturs, skaidro politologs? 133

Viens, kas no Krievijas nācis un ar kā sekām joprojām saskaramies, ir ilgus gadus kultivētā doma, ka ukraiņi nav īsta tauta un ka Kijivā pie varas ir nacisti. To stāstīja vēl un vēl, un tas it kā bija iegansts šai speciālajai militārajai operācijai, kas principā ir genocīds.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Liela daļa genocīda bāzējas uz kaut kādām domām un idejām, kas ir bāzētas aizspriedumos. To jau aprakstīja Hanna Ārelfelde, kas bija viena no redzamākajām fašisma rašanās, nacionālsociālisma rašanās pētniecēm Vācijā. ”

“Pirmais, kas ir, ir jāizveido šī ideju bāze, kas parāda tos savādākos. Tā cilvēku grupa, ko grib padarīt par ienaidniekiem, tai jāiedod atšķirības pazīmes, viņi jānodala, lai pēc tam, kad būs jau “mēs un viņi”, lai tad var sākt viņu aplūkot un būvēt šo alternatīvo patiesību, kas ir bāzēts uz alternatīviem faktiem,” šo piegājienu TV24 raidījumam “Meli un fakti” komentē politologs Filips Rajevskis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Raidījuma komentārs: Tad, kad Hitlers un viņa cilvēki sāka tā izturēties pret ebrejiem un arī pret citiem, viņu rīcībā bija radio, bija agrīnais kino, bija arī transparenti, kuri tika izvietoti dažādās vietās. Mūsdienu Krievijai internets, ir YouTube, – daudz plašākas iespējas mūsdienās izplatīt šo alternatīvo informāciju.

Rajevskis saka, ka piekrītot šim un vēl, paskatoties mūsdienu propagandas vizuālās klišejas, nevienam nesaprotamu iemeslu dēļ tiek atražoti fašistiskās Vācijas tēli, saukļi, situācijas. Tas parāda to, cik ļoti jaudīgs savulaik bija Gebelss ar savu skatījumu uz propagandu, ja tas tiek lietots mūsdienās.

“Starp citu, šie propagandas modeļi tiek lietoti arī ASV mūsdienās. Piemēram, ASV prezidents, vienmēr kad uzstājas, viņš izbrauc pie tautas. Viņam vienmēr aizmugurē ir tie, ar ko viņš runā, – it kā ļoti jocīgi. Viņš tiekas ar ugunsdzēsējiem, bet ugunsdzēsēji ir aizmugurē,” šādam faktam uzmanību pievērš politologs.

Tas ir Gebelss izgudrots, ka tu parādi, ka esi ar tautu, nevis tu un tauta, bet tu ar tautu. Šis ir tieši Gēbelsa izdomāts modelis, kā jāizskatās līderim, piemetina Rajevskis.

Projektu “Meli un fakti” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Meli un fakti” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.