Photo by Alexander NEMENOV / AFP/Scanpix
Photo by Alexander NEMENOV / AFP/Scanpix
TOPSHOT – Oleg Orlov, the 70-year-old human rights campaigner and co-chair of the Nobel Prize winning Memorial group, is seen handcuffed after being sentenced to two and a half years in jail on charges of repeatedly “discrediting” the Russian army, in Moscow on February 27, 2024.

Krievijas aktīvistam Oļegam Orlovam piespriests divarpus gadu cietumsods, jo viņš atļāvies nosodīt Krievijas iebrukumu Ukrainā 89

Krievijas tiesa otrdien piespriedusi divarpus gadu cietumsodu pilsoņtiesību aktīvistam Oļegam Orlovam, jo viņš atļāvies nosodīt Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Lasīt citas ziņas

“Tiesa ir konstatējusi Orlova vainu un piespriež sodu uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem (..) vispārējā režīma soda izciešanas kolonijā,” paziņoja tiesnesis.

70 gadus vecais Orlovs tika aizturēts tiesas zālē, pie kuras bija sapulcējušies aptuveni 200 atbalstītāji, lai atvadītos no viņa. Orlovs nesen intervijā aģentūrai AFP sacīja, ka viņam nav ilūziju par tiesas spriedumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Orlovs tika apsūdzēts par tā dēvēto Krievijas armijas diskreditēšanu rakstā franču tiešsaistes izdevumam “Mediapart”. Oktobrī pēc pirmās tiesas prāvas viņam tika piemērots naudassods.

Sodanauda bija salīdzinoši maigs sods, un prokuratūra pieprasīja jaunu tiesas procesu.

Kad citi aktīvisti un Kremļa kritiķi devās trimdā, Orlovs palika Krievijā, kur, pēc viņa teiktā, viņš ir noderīgāks nekā ārzemēs.

Orlovs kopš pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem darbojās nevalstiskajā organizācijā “Memoriāls”, kas sākotnēji tika izveidota politiskās tirānijas un represiju izvērtēšanai, bet vēlāk kļuva par cilvēktiesību aizstāvju organizāciju.

Orlovs daudzus gadus vadīja “Memoriāla” cilvēktiesību nodaļu un kā vidutājs organizēja gūstekņu apmaiņas Čečenijas karu laikā. “Memoriālam” 2002.gadā tika piešķirta Nobela Miera prēmija, bet Krievijā organizācija jau bija aizliegta.

Aģentūrai AFP Orlovs atzina, ka viņa līdzšinējā dzīve neatstāj viņam citu iespēju, kā vien iestāties pret karu Ukrainā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.