Protestētāji Gruzijas separātiskajā Abhāzijas reģionā atteikušies pamest valdības ēku kompleksu, kurā ielauzās piektdien, 15.novembrī, 2024.gadā.
Protestētāji Gruzijas separātiskajā Abhāzijas reģionā atteikušies pamest valdības ēku kompleksu, kurā ielauzās piektdien, 15.novembrī, 2024.gadā.
Foto: REUTERS/SCANPIX

Krievijai jaunas rūpes? Abhāzijā protestētāju pūlis atsakās pamest valdības kompleksu 0

Protestētāji Gruzijas separātiskajā Abhāzijas reģionā atteikušies pamest valdības ēku kompleksu, kurā ielauzās piektdien, pieprasot atcelt ar Krieviju noslēgto līgumu par investīcijām, kā arī pašpasludinātas valsts prezidenta atkāpšanos.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mizo banānu, sākot no kātiņa, un skalo vārītus makaronus: 10 lietas, ko gandrīz visi dara nepareizi
Cilvēkiem iesaka nodrošināties ar ūdens un pārtikas krājumiem nedēļai: Norvēģijas iedzīvotāji saņēmuši satraucošu sarakstu
“Šo brīnumu agrāk nebiju pamanījis…” Vīrietim uznāk smiekli, ieraugot produktu, kuram “Maxima” veikalā piestiprināts zagļu aizbaidītājs 69
Lasīt citas ziņas

Separātiskā reģiona prezidents Aslans Bžanija paziņojis, ka atkāpsies no amata un izsludinās pirmstermiņa vēlēšanas, ja protestētāji atstās valdības ēku kompleksu, kur atrodas arī parlaments un prezidenta kanceleja.

Taču demonstranti noraidīja šo priekšlikumu, un opozīcijas līderi paziņoja, ka pieņems vienīgi Bžanijas beznosacījumu demisiju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Opozīcijas atbalstītāju sadursmēs ar policiju piektdien tika ievainoti vismaz 14 cilvēki, ziņoja Krievijas aģentūra “RIA Novosti”.

Protesti sākās pēc tam, kad oktobra beigās tika parakstīts līgums ar Krieviju par investīcijām, kas ļautu krievu uzņēmumiem Abhāzijas teritorijā īstenot investīciju projektus un ļautu krieviem iegādāties zemi un īpašumus Abhāzijā. Lai tas stātos spēkā, to nepieciešams ratificēt pašpasludinātās republikas parlamentā.

Līguma pretinieki apgalvo, ka tas paaugstinās dzīvokļu cenas un stiprinās Maskavas ietekmi reģionā.

Abhāzija ir reģions ar aptuveni 245 000 iedzīvotāju, kas kopš kara beigām 1993.gadā lielā mērā atradās separātistu kontrolē. Gruzija zaudēja kontroli pār pārējo reģiona daļu 2008.gada karā ar Krieviju. Maskava tagad oficiāli atzīst Abhāziju par neatkarīgu, taču daudzi reģiona iedzīvotāji ir nobažījušies par Krievijas ekonomisko un politisko spiedienu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.