Foto: Diāna Lozko/LETA

Krievija vēlas nacionalizēt “McDonald’s” un “Apple” 0

Krievija vēla nacionalizēt “McDonald’s”, “Apple”, kā arī 59 citus ārvalstu uzņēmumus, kas paziņojuši par izstāšanos no Krievijas tirgus saistībā ar situāciju Ukrainā. Sarakstu sastādījusi “Sabiedriskā patērētāju iniciatīva”, vēsta Lenta.ru, atsaucoties uz “Izvestija”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Šobrīd sarakstā ir “Volkswagen”, “Apple”, “IKEA”, “Microsoft”, “IBM”, “Shell”, “Porsche”, “Toyota”, “H&M” un citi. Sagatavotais dokuments nosūtīts Ģenerālprokuratūrai un valdībai.

7.martā Krievijas Ģenerālpadomes sekretārs Andrejs Turčaks sacīja, ka atsevišķu rietumu kompāniju atteikšanās attīstīt biznesu Krievijā ir izplānots bankrots. Komentējot pašreizējo situāciju, viņš ierosināja nacionalizēt to uzņēmumu ražošanu, kuri “pievienojušies sankciju karam”, ko rietumi uzsāka pret Krieviju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valdības komisija 9.martā apstiprināja iniciatīvu, kas liek domāt par iespēju nacionalizēt ārvalstu uzņēmumu aktīvus, kas atstāj Krievijas tirgu. Tam būtu “jānovērš bankrots un jāglābj darba vietas. Tiek precizēts, ka runa ir par organizācijām, kurās vairāk nekā ceturtā daļa pieder ārzemniekiem no “nedraudzīgām valstīm”.

“Sabiedriskās patērētāju iniciatīvas” vadītājs Oļegs Pavlovs atzīmēja, ka saraksts būs atklāts. Tiklīdz uzņēmums paziņos par izstāšanos, nesniedzot garantijas Krievijas patērētājiem, tas tiks nogādāts tur un pakļauts administratīvām, kriminālām un tiesas procedūrām.

Pavlovs atzīmēja, ka Krievijā darbību pārtraukušo ārvalstu organizāciju kopējais saistību apjoms pret pilsoņiem, valsti un darījumu partneriem ir vairāk nekā seši triljoni rubļu un ir vienāds ar to ieņēmumiem pēdējo trīs gadu laikā.

Kompānijas “Опоры России” prezidents Aleksandrs Kaļiņins norādījis, ka ārvalstu uzņēmumi ir jāsauc pie atbildības, ja tie pārstāj ievērot Krievijas tiesību aktus. Viņš atgādināja, ka ir jāredz atšķirība starp politiskiem un juridiskiem paziņojumiem. Otrajā gadījumā runa ir par uzņēmumiem Krievijā, kuros ir ieguldīts ārvalstu kapitāls.

SAISTĪTIE RAKSTI