“Patriot” sistēma
“Patriot” sistēma
Foto. Scanpix/EPA/MARTIN DIVISEK

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 149

Šobrīd Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmas grūti cīnās ar jaunu Krievijas bombardēšanas taktiku. Katru dienu krievi nomet simtiem bumbu uz ukraiņu pozīcijām gar frontes līniju. KAB krieviem ir jauns “brīnumierocis”, kā norāda Ukrainian Deep State, ukraiņiem “praktiski nav nekādu pretpasākumu” pret to.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Kā atzīmē Forbes, vairākas dienas okupanti katru dienu palaida 125 pretgaisa raķetes, lai izlauztos cauri Avdijivkas aizsardzībai, līdz pilsēta kļuva nepiemērota 110. Ukrainas mehanizētās brigādes aizsardzības operāciju veikšanai. Protams, brigādei bija arī citas problēmas – jo īpaši artilērijas munīcijas trūkums. Bet KAB kļuva par pēdējo pilienu.

“Visas ēkas un būves pēc viena KAB eksplozijas vienkārši pārvēršas bezdibenī.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Liela mēroga Ukrainas pretgaisa aizsardzības paplašināšana frontes līnijā varētu mazināt Krievijas priekšrocības plānotajā bombardēšanā.

Februārī Ukrainas gaisa spēki daļu no “Patriot” baterijas pārcēla uz austrumu frontes līniju. Pateicoties tam, bija iespējams notriekt 13 bumbvedējus Su-34 un Su-35.

Ap 8.martu Krievijas drons pamanīja “Patriot” bateriju, kas pārvietojās netālu no frontes līnijas un nodeva koordinātas. Krievijas ballistiskā raķete “Iskander” trāpīja divām šādām Ukrainas raķešu palaišanas ierīcēm.

Ukrainas gaisa spēku rīcībā ir tikai trīs Amerikā ražotas “Patriot” baterijas, kā arī aptuveni 30 palaišanas iekārtu. Kijiva nevar riskēt ar “Patriot” zaudēšanu, īpaši pastiprinātu Krievijas gaisa triecienu laikā.

Marta vidū KAB uzbrukumi uz brīdi mitējās, bet ātri viena atsākās ar neredzētu biežumu – simtiem dienā. Vispirms krievi uzbrūk ar pretgaisa ieročiem, un tad viņi ielaiž kaujā kājniekus.

Nav skaidrs, kā ukraiņi šobrīd var apturēt šos gaisa bombardējumus. Ģenerālleitnants Ivans Gavriļuks sacīja, ka F-16 iznīcinātāju piegādei vajadzētu palīdzēt.

“F-16 ir labāki sensori, pašaizsardzības sistēmas un labākas raķetes nekā pašreizējiem iznīcinātājiem Su un MiG. Ja Kijiva ir gatava riskēt ar saviem dārgajiem F-16, tad izdosies atvairīt uzbrukumus,» raksta avīze.

Taču var paiet kāds laiks, līdz Ukrainā būs pietiekami daudz F-16, lai panāktu būtiskas pārmaiņas. Tikmēr Ukrainas puse pret Krievijas bumbvedējiem var izvietot sauszemes pretgaisa aizsardzību, ja netiek ņemts vērā risks ekipāžām.

Reklāma
Reklāma

Krievijas Federācija ar pretgaisa raķetēm sāka vairāk šaut uz militārajām pozīcijām, nevis apdzīvotu vietu vidi. Turklāt Krievija šos triecienus apvieno ar uzbrukuma darbībām. Tajās piedalās gan apmācīts karaspēks, gan tie, kas spiesti doties šajās kaujās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.