Krievija tūrisma pārstāvniecībai izvēlas Latvijas galvaspilsētu 0
Krievijas Tūrisma industrijas savienība pirmās oficiālās pārstāvniecības Eiropas Savienībā atvēršanai par piemērotāko izvēlējusies Rīgu, lai arī sākotnēji sarunas notikušas ar Somiju, paziņots aizvadītajā ceturtdienā Rīgas domē sasauktajā preses konferencē.
Uzskata, ka pārstāvniecības atvēršana veicinās ne vien Baltijas valstu – Krievijas divpusējās tūristu plūsmas palielināšanos, bet perspektīvā palīdzēs piesaistīt reģionam arī trešo valstu ceļotājus.
Krievijas tūrisma industrijas savienība (KTIS) pārstāv ap 2500 ar tūrisma nozari saistītu Krievijas firmu, un aizvadītajā nedēļā Rīgā uzturējās tās vadība, kā arī Krievijas tūrisma biznesa pārstāvji un žurnālisti. Pēc Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes locekļa Maksima Tolstoja vārdiem, visa pasaule patlaban cenšas pievilināt Ķīnas un Dienvidamerikas tūristus, taču ķīniešu ceļotājs nebrauks no tālienes tikai Rīgas dēļ, cita lieta, ja Latvija būs izejas punkts ceļotāja tālākai virzīšanai uz Eiropas pilsētām, uz Krieviju. Attiecīgi arī Krievija ieinteresēta, lai Rīga kalpotu par tās ceļotāju vārtiem uz Eiropu. Pēc statistikas, Krievijas tūrists Latvijai ekonomiski ir ienesīgākais – 2010. gada sezonā ”parasts” tūrists ceļojuma laikā Latvijā vidēji atstājis 531 eiro (Ls 373), bet tūrists no Krievijas – 1277 eiro (Ls 987). Turklāt ceļotāju no Krievijas skaits kopš 2009. gada sācis strauji palielināties.
Krievijas Federācijas Kultūras ministrijas Tūrisma un reģionālās politikas departamenta vadītājs, KTIS viceprezidents Sergejs Korņejevs akcentēja aizvien pieaugošo tūrisma dinamiku Baltijas jūras reģionā kopumā – aug divpusējā ceļotāju plūsma starp Krieviju un Baltijas, Ziemeļeiropas valstīm, Poliju: ”Tāpēc ļoti svarīgi, lai mums izveidotos Baltijas reģiona maršrutu tīkls, vienota Baltijas jūras tūristiskā telpa, kas perspektīvā varētu piesaistīt arī tūristus no citām valstīm.”
KTIS prezidija locekle Irina Tjurina atzina, ka patlaban Latvija kā galamērķis Krievijas tūristiem svārstās starp 25. un 28. vietu. Pie trūkumiem Tjurina nosauca reklāmas materiālu trūkumu krievu valodā. Igaunija un Lietuva tajā ziņā esot aktīvākas.
Savukārt KTIS Baltijas nodaļas vadītāja Ilona Ansone izteicās, ka tūristu apmaiņu starp Latviju un Krieviju bremzējot stereotipi. Krievijā valda uzskats, ka ”mūs tur nemīl”, savukārt Latvijā – ka Krievijā, izņemot Maskavu un Sanktpēterburgu, nekā cita ceļotājam nav ko redzēt.
Krievijas viesi uzsvēra, ka Latvijas un Eiropas ceļotājiem būtu vērts apmeklēt arī citas, mazākas Krievijas pilsētas – piemēram, Jaroslavļu, Kazaņu, tāpat Tālos Austrumus, Altaja un Kaukāza kalnus, Baikālu, izmantotu ceļojumu iespējas pa Volgu.