Foto – LETA

Krievija pieprasa Ukrainas federalizāciju un pāreju uz krievu valodu 13

Krievijas Ārlietu ministrija pirmdien paziņojusi, ka tā ir gatava sadarboties ar Rietumiem Ukrainas krīzes risināšanā, ja Kijeva piekrīt valsts federalizācijai un Krimas aneksijai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Paziņojumā, kurā ministrija uzskaitījusi Krievijas prasības starptautiskas “Ukrainas atbalsta grupas” izveidei, Maskava norādījusi, ka jaunajai Ukrainas konstitūcijai jāparedz varas decentralizācija un tiešas reģionu vadītāju vēlēšanas.

Maskava aicina Ukrainas Augstāko radu izveidot Konstitūcijas sapulci, kurā būtu pārstāvēti visi Ukrainas reģioni, ar mērķi izveidot jaunu federatīvu konstitūciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ministrija uzsvērusi, ka “atbalsta grupas” uzdevums būšot pārliecināt Kijevu pieņemt Krimas iedzīvotāju “pašnoteikšanās tiesības”, kas izpaudušās svētdien notikušajā referendumā.

Maskava arī pieprasījusi krievu valodu Ukrainā pasludināt par valsts valodu.

Krievija uzstāj, ka jaunā Ukrainas konstitūcija esot jāapstiprina un par to jārīko referendums, pirms tiek rīkotas nacionālās un reģionālās vēlēšanas.

Krievija arī pieprasa atzīt Krimas iedzīvotāju tiesības izlemt pašiem savu nākotni saskaņā ar “tautas brīvu grību, kas pausta 2014.gada 16.marta referendumā”.

Tas, Maskavasprāt, paredzams ANO Drošības padomes rezolūcijā, kurā ASV, Eiropas Savienība (ES) un Krievija garantētu Ukrainas valstiskumu, nosakot, ka Kijeva turpmāk ievērotu militāro neitralitāti.

Ministrija paziņojusi, ka šos priekšlikumu Krievija jau pirms nedēļas esot iesniegusi ASV un ES.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.