Karš Ukrainā 3 gadi

Krievija pārgājusi uz nāvējošāku kara taktiku. Tas rada reālu draudu NATO 74

Krievijas armija strauji pielāgojas izaicinājumiem un uzlabo savas izlūkošanas metodes.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
Pieaug neapmierinātība ar pārlieku uzmācīgiem banku darbiniekiem lielveikalos: izrādās, problēma ir krietni dziļāka…
Lavrovs izsaka skaļus vārdus… Vai Krievija tiešām gatava piekāpties? 5
Kokteilis
8 latviešiem pilnīgi normāli ieradumi, kas ārzemniekiem šķiet dīvaini. Tēja un medus ārstē visas kaites! 29
Lasīt citas ziņas

Krievijas Federācijas armija šobrīd sit mērķus Ukrainā precīzāk un ātrāk nekā pilna mēroga kara sākumā, pateicoties izlūkošanas līdzekļu pilnveidošanai, raksta Business Insider.

Pēc ASV Eiropas politikas analīzes centra (CEPA) zinātniskā līdzstrādnieka Federiko Borsari teiktā, kurš pēta militārās tehnoloģijas un inovācijas, krievi ātri adaptējas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savā ziņojumā viņš uzsver, ka Krievija apsteidz Rietumus artilērijas ražošanas tempos, un tas rada reālu draudu: NATO, iespējamā uzbrukuma gadījumā, nāktos pretoties pretiniekam, kurš kaujas laukā pārspēj uguns jaudā un izmanto izlūkdronu floti triecienu koordinēšanai.

Borsari norāda, ka kara sākumā viena no lielākajām Krievijas problēmām bija pārāk ilgais laiks no mērķa atklāšanas līdz uguns atklāšanai. Triecieniem ar netiešajiem līdzekļiem, piemēram, artilēriju un mīnmetējiem, bija nepieciešamas stundas, bet kruīza raķešu palaišanai – vēl ilgāks laiks. Pēc eksperta teiktā, Krievijas triecieni dažkārt kavējās līdz pat četrām stundām, tādēļ tie bieži bija neefektīvi pret Ukrainas vienībām, kuras šo laiku izmantoja, lai mainītu pozīcijas.

Business Insider raksta, ka tajā laikā Krievijas izlūkošanas-trieciena komplekss pārāk lielā mērā balstījās uz novecojušiem satelītiem un ierobežotu bezpilota lidaparātu skaitu, kas nespēja uzturēt nepieciešamo operāciju tempu. Krievija izmantoja tādus izlūkošanas dronus kā “Orlan-10” un “Forpost”, taču šo sistēmu bija pārāk maz, lai efektīvi atbalstītu kaujas operācijas.

Tikmēr “The Wall Street Journal” vēsta, ka daži eiropieši arvien vairāk uztraucas par to, ko Krievijas militārie spēki kaut ko klusi dara robežas posmos ar Eiropu.

Aptuveni 160 kilometrus uz austrumiem no robežas ar Somiju, Krievijas pilsētā Petrozavodskā, militārie inženieri paplašina militārās bāzes, kur Kremlis plāno izveidot jaunu armijas štābu, kas tuvāko gadu laikā pārraudzīs desmitiem tūkstošu karavīru.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.