Krievija palīdz Ziemeļkorejai apiet sankcijas un “nostiprināt” savu kodolkapitālu 0
Ukrainas Galvenā izlūkošanas pārvaldes (GUR) priekšnieks Budanovs izteicies, ka “Koreja nedod Krievijai savus cilvēkus un ieročus labdarības nolūkos. Sadarbības paplašināšana ir rezultāts savstarpējās palīdzības līgumam, ko Putins un Kims parakstīja šī gada jūnijā.” Tā TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” informēja NBS majors Jānis Slaidiņš.
Viņš turpina: “Krievija palīdz Korejai apiet sankcijas un “nostiprināt” savu kodolkapitālu, tādējādi Krievija nodod dažas tehnoloģijas taktiskajiem kodolieročiem un zemūdens raķešu palaišanas sistēmām. Tāds ir Budanova vērtējums. Un vēl viņš teica, ka Ziemeļkorejas karavīri var kaujas laukā parādīties jau rīt [Red. 23.oktobra raidījums], rīt gaidām pirmās vienības Kurskas virzienā. Pagaidām nav skaidrs, cik to ir un kā tās tiks aprīkotas, redzēsim pēc dažām dienām.”
Slaidiņš apstiprina, ka ir pierādījumi, kas liecina par Ziemeļkorejas karavīru tuvošanos Ukrainai. “Ir pierādījumi, ka Ziemeļkorejas karavīri uzsākuši kustību no Tālajiem Austrumiem tuvāk Ukrainai pa dzelzceļu. Kaut kādi virsnieki staigājuši pa Sarkano laukumu. Bija video, kur varēja redzēt, ka viņi tur bildējās pie dažiem komunistiskiem “monstriem,” apgalvo majors, minot, ka iespējams viņi tiek vesti ekskursijās.
Raidījuma vadītājs vaicāja Slaidiņa domas par dienvidkorejiešiem – vai viņu karavīri varētu parādīties kaujas laukā?
“Maz ticams. Speciālisti var tikt nosūtīti, bet kādas kaujas vienības – maz ticams. Kā tā situācija attīstīsies… Jautājums, cik tie ziemeļkorejieši tur būs daudz. Šobrīd jāgaida kaut kādu apstiprinājumu, ka viņi tiešām uzbrūk, ka viņi ir iesaistīti kaujas darbībās. Varbūt viņi tikai raks, kas to lai zina.”
Tāpat majors informē, ka GUR jau izplatījis Ziemeļkorejas karavīriem vērstus aicinājumus padoties. “Saitē “Gribu dzīvot” korejiešu valodā publicēts uzsaukums ar tekstu: Padodies! Ukraina dos jums pajumti, pabaros un sildīs! Tūkstošiem krievu karavīri jau ir izdarījuši pareizo izvēli un tagad gaida kara beigas labos apstākļos: ērtas kazarmas, trīs siltas maltītes dienā, medicīniskā aprūpe.”