Foto – AFP/LETA

Krievija militāro mācību laikā atveidos preventīvu kodoltriecienu Varšavai 0

Krievija un NATO gatavojas rudenī rīkot katra savas militārās mācības, kas likušas starptautiskajiem apskatniekiem norādīt uz atsalumu abu pušu attiecībās. Septembrī Krievija kopā ar Baltkrieviju rīkos manevrus “Zapad 2013”, bet NATO – alianses reaģēšanas spēku mācības “Steadfast Jazz”, kas norisināsies Baltijas valstīs un Polijā.


Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Kaut krievu un baltkrievu kopīgo militāro mācību scenārijs nav zināms, domājams, tajās piedalīsies aptuveni 20 tūkstoši karavīru, ziņo Polijas laikraksts “Polska”, norādot, ka jau tagad Minskas un Maskavas retorika kļuvusi asāka. Šo mācību laikā, kā ziņo Polijas mediji, tikšot atveidots preventīvs kodoltrieciens Varšavai. Poļu eksperti arī neizslēdz iespēju, ka “Zapad 2013” mācību laikā varētu notikt uzbrukumi valsts kibertelpai. “Oficiāli tas nav atzīts, taču skaidrs, ka militārās mācības “Zapad 2013″ ir mēģinājums iesaistīties sāncensībā ar NATO,” spriež Polijas laikraksts “Polska”. Tas arī norāda, ka Maskavai ļoti nepatīk aizvien pieaugošā alianses spēku klātbūtne pie tās robežām. Jāatzīmē, ka novembrī gaidāmās NATO reaģēšanas spēku mācības “Steadfast Jazz” būs plašākās alianses mācības kopš 2006. gada, un tajās piedalīsies ap trīs tūkstošiem karavīru. Mācību apvienotais štābs atradīsies Latvijā. “Krievijai ir pamats uztraukumam, jo NATO vairogs tuvinās tās robežām. Arī militāro mācību izvēles vieta vienmēr ir sava veida politiskā deklarācija,” sarunā ar “Polska” spriedis Polijas Nacionālās drošības biroja vadītājs Staņislavs Kozejs. Viņš arī atzīmē, ka NATO un Polijas sadarbības formas dažādojas un kļūst aizvien ciešākas. Valstī jau izvietotas “Patriot” raķešu sistēmas, “F-16” kaujas lidmašīnas un “Hercules” helikopteri. “Joprojām spēkā ir plāni līdz 2018. gadam Polijā izvietot pretraķešu aizsardzības vairoga elementus,” skaidro “Polska”.

Arī Krievijas amatpersonas neslēpj, ka tām NATO aktivitātes Polijā un Baltijā nav tīkamas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mums ir jāņem vērā NATO potenciāls. Mēs redzam, ka Polija kļūst par vietu, kur tiek izvietots aizvien vairāk alianses projektu. Un tas mums rada bažas vairāku iemeslu dēļ, jo NATO apgalvo, ka draudus redz dienvidos, Āfrikā un Tuvajos Austrumos, taču apbruņoti tiek alianses austrumi – jaunās dalībvalstis. Tas mums jāņem vērā,”

paziņojis Krievijas aizsardzības ministra pārstāvis Aleksandrs Gruško. Turklāt, kā atzīmē interneta vietne “wpolityce.pl”, marta vidū Polijas aizsardzības ministrs Tomašs Semoņaks apmeklēja Japānu, ar kuras amatpersonām pārrunāja iespējas iegādāties Japānas pretgaisa aizsardzības sistēmas elementus un tehnoloģijas. “Domājams, Japānai ir tehnoloģijas un aprīkojums, kas nepieciešams Polijai, lai aizsargātos no Maskavas un Minskas “Iskander” un citām raķetēm,” sarunā ar interneta vietni atzinis Polijas Ārlietu ministrijas pārstāvis, kurš norādījis uz Maskavas pausto nepatiku par politisko un militāro situāciju Eiropā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.