Krievija izstrādā ieročus “pēc jauniem fizikas principiem” – arī ģenētiskos 138

Atkal ķibele ar lidmašīnām Krievijā. Tā gan neaizgāja traģiski postā, bet nolaidās ārkārtas gadījumā Jekaterinburgā, nevis Rostovā pie Donas. Nesen Urālu lidmašīna bija spiesta nolaisties graudu laukā, tagad tur iekonservēta un gaidīs brīdi, kad viņu aizvāks. Vēl – Krievijas drošības dienesti turpina izmeklēšanu par it kā slēgto lietu par Jevgēņija Prigožina nāvi aviokatastrofā. Tā par pēdējā laika aktualitātēm TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” stāsta Anita Pizele, pulkvežleitnante, Zemessardzes štāba virsniece.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Marts – narcise, jūnijs – roze: kurš zieds atbilst jūsu dzimšanas mēnesim
Kokteilis
Dzimumzīme uz labās plaukstas – tev būs daudz naudas! 11 skaidrojumi, ko nozīmē tava dzimumzīmes īpašā vieta
Katastrofa ir neizbēgama? CIP vairāk nekā 50 gadus turējusi slepenībā grāmatu, kurā aprakstīts iespējamais pasaules gala scenārijs
Lasīt citas ziņas

Izrādās, turpinās izmeklēšana un tiek meklētas citas personas, kas atbalstīja šo Progožina dumpi. Un kā viena no šīm personām tiek pētīta arī Rosgvardes komandieris. Izrādās, ka Rosgvarde pārņem visu Vāgnera lietu, karavīri tiek saukti dienēt Rosgvardē. Interesantais šajā ir tas, ka komandieris it kā to paziņoja, bet vienlaikus izmeklē šā paša cilvēka saistību ar “Vagner” darbībām – it kā noliktavās pie viņa glabājas liela daļa “Vagner” bruņojuma. Aizdomīgi, saka Pizele, norādot, ka it kā ar vienu roku dod, bet ar otru pēta, vai viņš būtu varējis būt vainīgs pie Prigožina dumpja.

Šī attieksme pret virsniekiem krievu armijā un visas izmeklēšanas, turēšanas aizdomās un tamlīdzīgi izskatās pēc Staļina laikiem, kad lielākā daļa virsnieku sākumā bija pasēdējuši lēģeros, pēc tam viņus izlaida, pēc tam viņus atkal kaut kur lika, pārbīdīja. Izskatās, ka šī tradīcija nepārtraukti savējos represēt joprojām ir dzīva. Izplatīts ir krievu teiciens: sit savējos, lai citi baidās!

CITI ŠOBRĪD LASA

Krievijas zaudējumi ikdienā ir ievērojami – gan cilvēku skaita ziņā, ap 500, gan arī būtiski tehnikas zaudējumi.

Ir nākušas klajā ziņas par kādiem jauniem Krievijas ieročiem, stāsta Pizele, – jau Austrumu valstu ekonomikas forumā Krievijas prezidents Vladimirs Putins sacījis, ka tiks ražoti un citām valstīm tiks atrādīti pēc jauniem fizikas likumiem ražoti ieroči. Taču jautājums uzreiz ir atklāts, kas ir mainījies fizikā – zudis skaņas ātrums, Zemes pievilkšanas spēks kļuvis savādāks?

Kāda ziņu aģentūra ņu arī minējusi, kas tie varētu būt par ieročiem – tie varētu būt lāzera, infraskaņas un radiofrekvenču ieroči, toties Ārkārtas situāciju ministrijas interneta vietnē teikts, kas tāds, kas liek pasmaidīt, saka pulkvežleitnante.

“Tur pieminēti ģenētiskie, ģeofizikālie, klimatiskie, lāzera, ozona, radioloģisie un paātrinājuma, elektromagnētiskie ieroči. Daļa no tiem ir vērtējami ar pietāti, daļa – nenopietni. Tomēr kopumā nav pamata apšaubīt, ka Krievija ir spējīga izstrādāt jaunus ieročus.”

2018. gadā Putins runāja par stratēģiskajām raķetēm “Sarmat”, virsskaņas spārnotām “Cirkon”, hiperskaņas raķetēm “Kinžal” – tās mēs redzam tagad bruņojumā, bet citas minētās nav redzētas šajā karā ar Ukrainu, norāda Pizele.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.