ASV prezidenta Donalda Trampa (no labās) tikšanās Baltā nama Ovālajā kabinetā ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu tiek uzskatīta par Kremļa diplomātisku uzvaru, jo iepriekšējais prezidents Baraks Obama bija atteicies uzņemt Lavrovu Baltajā namā pēc Maskavas 2014. gadā veiktās Krimas apgabala aneksijas.
ASV prezidenta Donalda Trampa (no labās) tikšanās Baltā nama Ovālajā kabinetā ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu tiek uzskatīta par Kremļa diplomātisku uzvaru, jo iepriekšējais prezidents Baraks Obama bija atteicies uzņemt Lavrovu Baltajā namā pēc Maskavas 2014. gadā veiktās Krimas apgabala aneksijas.
Foto – EPA/LETA

Krievija gūst uzvaru 6

ASV prezidenta Donalda Trampa tikšanās Baltā nama Ovālajā kabinetā ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu trešdien notika pāris stundas pēc tam, kad prezidents bija atlaidis no amata FIB direktoru Džeimsu Komiju, kurš pārraudzīja izmeklēšanu par Trampa komandas sakariem ar Krieviju un Maskavas iejaukšanos ASV vēlēšanu procesā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Trampa draudzīgā tērzēšana ar Lavrovu esot notikusi pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina agrāk izteikta “uzstājīga lūguma”, raksta izdevums “Politico”, vērtējot šo tikšanos kā Kremļa diplomātisku uzvaru, jo iepriekšējais prezidents Baraks Obama bija atteicies uzņemt Lavrovu Baltajā namā pēc Maskavas 2014. gadā veiktās Krimas apgabala aneksijas un iebrukuma Austrumukrainā. “Draudzīgajā čupošanās reizē, kas brīžiem kļuva familiāra” (tā “Politico”), piedalījās arī Krievijas vēstnieks ASV Sergejs Kisļaks, ar kuru nesen no amata atlaistais Trampa nacionālās drošības padomnieks Maikls Flinns apsprieda iespējas atcelt ASV sankcijas pret Krieviju. ASV mediji kā bezprecedenta gadījumu atzīmē faktu, ka Baltais nams liedza ASV plašsaziņas līdzekļiem atainot Lavrova un Trampa tikšanos, lai gan tas bija līdz šim augstākā līmeņa abu valstu pārstāvju saiets. Kad tūlīt pēc sarunas Ovālajā kabinetā Krievijas Ārlietu ministrijas preses dienests izplatīja attēlus par tikšanos, Baltā nama preses dienests uzaicināja amerikāņu žurnālistus uz Balto namu, kur viņi Ovālajā kabinetā sastapa Trampu un bijušo ASV valsts sekretāru Henriju Kisindžeru, jo Lavrovs jau bija devies prom. ASV diplomātijas patriarhs Kisindžers, kuru Kremlī vairākkārt pieņēmis prezidents Putins, tiek uzskatīts par vidutāju mēģinājumos uzlabot ASV un Krievijas attiecības, kas atrodas zemākajā posmā, pat salīdzinot ar aukstā kara laiku. Attēli, kur Tramps “sirsnīgi uzliek roku uz Lavrova pleca” (tā “Politico”), ilustrē Baltā nama oficiālo paziņojumu par tikšanos, kuras laikā Tramps “uzsvēra savu vēlmi veidot labākas attiecības starp ASV un Krieviju”.

Analītiķi uzskata, ka šis paziņojums nevarēja notikt politiski saspringtākā brīdī, kad Trampu asi kritizē gan demokrāti, gan republikāņi par FIB direktora atlaišanu, kurš pārraudzīja izmeklēšanu par Trampa komandas sakariem ar Krieviju. Krievijas ārlietu ministrs Lavrovs, kurš neizceļas ar humora izjūtu, pirms sarunas ar Trampu tiekoties ar ASV valsts sekretāru Reksu Tilersonu, atļāvās indīgi pajokot par namatēvu problēmām sakarā ar Komija atlaišanu. Trampa piekrišana tikties ar Lavrovu Baltajā namā deva Krievijas ārlietu ministram iespēju noniecināt ASV valsts galvas rezidencē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Analītiķi atzīmē, ka Lavrova vizīti Baltajā namā Kremlis uzskata par diplomātisku panākumu uz Amerikas rēķina, skaidrojot pašmāju auditorijai, ka pēc ieilguša sasaluma abu valstu attiecībās varētu iestāties atkusnis, ko esot panākusi Krievijas pragmatiskā politika. ASV Valsts departamenta, kura budžets ar Trampa rīkojumu samazināts par trešo daļu, Krievijas lietu eksperti pauduši bažas, ka Tramps ir devis iespēju Lavrovam – un Putinam – definēt noteikumus sarunās ar Krieviju tādos jautājumos kā Ukraina un Sīrija.

Tramps atzina, ka tikšanās ar Lavrovu noritējusi “ļoti, ļoti labi” un esot panākts progress Sīrijas jautājumā. Avots ASV Valsts departamentā atzinis, ka Trampa administrācijai nav skaidri formulētas politikas attiecībās ar Krieviju, tāpēc neesot izslēgti pārsteigumi, Trampam un Putinam tiekoties jūlijā Hamburgā G20 valstu vadītāju apspriedes ietvaros.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.