Uzņēmējs Māris Sinijs, kas Rēzeknes pusē nodarbojas ar kokmateriālu iepirkšanu un mežizstrādi, stāsta, ka Krievijas un arī Baltkrievijas mežizstrādātāji ļoti aktīvi meklē iespējas pārdot koksni Latvijā.
Uzņēmējs Māris Sinijs, kas Rēzeknes pusē nodarbojas ar kokmateriālu iepirkšanu un mežizstrādi, stāsta, ka Krievijas un arī Baltkrievijas mežizstrādātāji ļoti aktīvi meklē iespējas pārdot koksni Latvijā.
Foto – Inta Puriņa

Krievi Latvijā tirgo koksni 5

Pēdējos mēnešos Latgalē stipri jūtama krievu uzņēmēju interese par brīvām nišām Latvijas kokmateriālu tirgū. Jebkuru sortimentu Krievijas puse būtu gatava piegādāt un realizēt vagoniem.

Reklāma
Reklāma

Būs jākonkurē ar Krieviju

“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
Lasīt citas ziņas

Uzņēmējs Māris Sinijs, kas Rēzeknes pusē nodarbojas ar kokmateriālu iepirkšanu un mežizstrādi jau gadus piecpadsmit, stāsta, ka Krievijas un arī Baltkrievijas mežizstrādātāji, kas darbojas pierobežā, ļoti labi zina, kas pie mums notiek, un šobrīd, kad Latvijā mežizstrāde praktiski ir apstājusies, ļoti aktīvi meklē iespējas pārdot koksni Latvijas uzņēmējiem. Ja šī interese neatslābs, varot sanākt pat tā, ka importētā koksne atstāj jūtamu iespaidu uz pašreizējām cenām, dzenot tās lejā. M. Sinijs: “Un nevajag aizmirst, ka šķelda arī nāk Latvijā. Kaut gan statistikā tas uzreiz var neparādīties, jo uz robežas šķeldu nopērk mūsu vietējās firmas.” Runājot par kravu kvalitāti, mūsu kaimiņi esot iemācījušies sagatavot labu preci un spējot uzrādīt arī koksnes izcelsmes sertifikātu.

Tomēr sadarbība ar Krieviju ir neprognozējama – šodien lētāk, rīt dārgāk, tāpēc, viņaprāt, Latvijas pārstrādātāji nepārorientēsies uz Krievijas tirgu, taču cenas kādu brīdi tas ietekmēt var. Uzņēmējs stāsta, ka krievi vēlas Latvijā pārdot ne tikai zāģbaļķus, bet arī malku, finierklučus un pat finieri. M. Sinijs: “Krievijas eksportētāji jau ir Latvijā ieveduši finieri, kas ticis vests tālāk uz Ķīnu. Bet, tā kā šobrīd Ķīnas finierim cenas ir nokritušās, kaimiņi labprāt realizētu savu finieri tepat Latvijā.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.