Kremlis žvadzina ieročus: nosauc divas vietas, kuras var kļūt par mērķi Putina atriebībai. Kas liek par to domāt? 0
Pēc Krievijas diktatora Vladimira Putina veiktā ieroču izmēģinājuma Vidusjūras reģionā Lielbritānijas augstākās aizsardzības amatpersonas bažījas, ka Krievija varētu vērsties pret Gibraltāru vai Kipru, atriebjoties par to, ka Ukrainai ļauts izmanto Lielbritānijā ražotās “Shadow Storm” raķetes uzbrukumiem militārajiem mērķiem Krievijas teritorijā, raksta “Daily Mail”
Pēc tam, kad Putins brīdināja, ka viņa bruņotie spēki varētu uzbrukt Apvienotajai Karalistei, augsta līmeņa aizsardzības amatpersonas veica ārkārtas sarunas ar amatpersonām Kiprā un Gibraltārā.
Pagājušajā mēnesī Kremļa tirāns atklāja, ka Krievija Ukrainā ir izmēģinājusi jaunu vidējā darbības rādiusa raķeti, kas pazīstama ar nosaukumu “Orešņik”.
Kāds informēts avots laikrakstam norādīja, ka, piemēram, Kipra ir daudz neaizsargātāka pret iespējamiem uzbrukumiem, nekā pati Lielbritānija. Tāpēc Maskava var mēģināt piekļūt Lielbritānijas interesēm ārvalstīs.
“Krievija varētu apbruņot “Hezbollah” vai citus starpniekus, lai īstenotu uzbrukumu caur Irānu. Viena no lietām, par ko mēs visvairāk uztraucamies, ir hutieši, kas ir sagatavoti uzbrukuma sākšanai, un viņi ir tuvu Kiprai,” piebilda avots.
Kā raksta laikraksts, augsta ranga avoti valdībā apstiprinājuši, ka sarunas patiešām notikušas, taču uzsvērts, ka tā esot bijusi “standarta prakse”.
Pašreizējais apdraudējuma līmenis Anglijas militārajām bāzēm Kiprā un Gibraltārā esot “ievērojams”, kas nozīmē, ka uzbrukums ir “iespējams”.
Šis ir viens no pieciem draudu līmeņiem, sākot no “zema” līdz “kritiskam”, kur pēdējais norāda, ka uzbrukums ir “ļoti iespējams tuvākajā nākotnē”.
Lielbritānijas Kiberdrošības centra vadītājs Ričards Horns brīdināja par draudiem, ko tiešsaistē rada Krievijas “agresija un neapdomība” un “ļoti izsmalcināti” Ķīnas hakeri.
Pets Makfadens, kurš pārrauga valsts nacionālās drošības un valsts apdraudējuma politiku, norādījis, Krievija “nevilcināsies” ar iespēju “atslēgt elektrību miljoniem cilvēku”, īstenojot graujošus kiberuzbrukumus.
Viņš brīdināja, ka kiberuzbrukumi ļauj Krievijai nopietni traucēt citu valstu darbu un ir daļa no “slēptā kara”, ko tā īsteno pret Ukrainu.
Tikmēr valsts veterānu ministrs Alisters Kārns uzsvēris, ka liela kara gadījumā Lielbritānijas armija varētu tikt pilnībā iznīcināta sešu mēnešu līdz gada laikā.
Bijušais pulkvedis brīdināja, ka Krievija Ukrainā gatavojas iesaistīt jau trešo mobilizēto armiju, kas apliecina tās spēju absorbēt smagus zaudējumus un turpināt iebrukumu.