Foto – RIA Novosti/Scanpix

Kremlis vilina tautiešus 0

Krievijas parlamenta apakšpalāta jeb Valsts dome pirmajā lasījumā atbalstījusi uzreiz divus likumprojektus, kuri paredz atvieglot pilsonības iegūšanu ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem. Saskaņā ar likumprojektos rakstīto Krievijas pases iegūšanas procedūra tiks atvieglota visiem kādreizējās Padomju Savienības pilsoņiem un viņu pēctečiem, ziņo Krievijas laikraksts “Rossijskaja gazeta”.


Reklāma
Reklāma

 

Uzrunā tautiešus

7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

Cīnoties ar straujo iedzīvotāju skaita sarukšanu, Krievija jau kopš 2006. gada aizsākusi tā dēvēto tautiešu programmu, kuras ietvaros tā mēģina pie sevis pārvilināt savulaik Padomju Savienībā dzīvojošos krievus. Tautiešu atgriešanu mēģinot padarīt efektīvāku, Krievijas deputāti rosina atvieglot pases izsniegšanas procedūru, atsakoties no vairākiem līdz šim izvirzītajiem pilsonības iegūšanas kritērijiem. “Krievijas pilsonības iegūšana kļūs vieglāka arī tiem, kuri nav tik populāri kā Žerārs Depardjē,” ziņojot par likumprojektu apstiprināšanu Valsts domē, raksta “Rossijskaja gazeta”, norādot, ka turpmāk galvenais Krievijas pases iegūšanas nosacījums – “vēlme atgriezties vēsturiskajā dzimtenē un gatavība strādāt Krievijas labā”.

Saskaņā ar likumprojektos rakstīto Krievijas pases tīkotājiem nebūs jāizpilda pašreiz spēkā esošie nosacījumi – ar uzturēšanās atļauju Krievijā nodzīvot piecus gadus, pierādīt krievu valodas zināšanas, kā arī uzrādīt ienākumu avotus. Krievijas parlamenta konstitucionālo tiesību komitejas vadītāja vietnieks Dmitrijs Vjatkins stāstīja, ka “Krievija bija un ir vilinošs mērķis bijušajiem padomijas pilsoņiem, kuri dzīvo kādreizējās PSRS republikās”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mums jārada tādi apstākļi, lai cilvēki, kuri sevi uzskata par krieviem, kuri ir tuvi mūsu garam un kultūrai, kuri runā krievu valodā, brauc uz šejieni, kļūst par pilsoņiem un dzīvo dzimtenē,” sacījis Vjatkins.

Savukārt Krievijas Valsts domes NVS lietu un sakaru ar tautiešiem vadītājs Leonīds Sluckis paziņojis, ka šīs programmas ietvaros līdz 2015. gadam uz Krieviju vajadzētu pārvilināt vairāk nekā simts tūkstošus cilvēku. Saskaņā ar Krievijas valdības statistikas datiem kopš tautiešu programmas aizsākšanas 2006. gadā uz Krieviju pārcēlušies vairāk nekā simts tūkstoši cilvēku.

Bez atvieglojumiem pilsonības iegūšanai Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs gada sākumā iepazīstināja arī ar citiem pasākumiem, ar kuriem cer atvilināt tautiešus. Viņš rosināja iebraucējiem Krievijā atvieglot aizdevumu piešķiršanu mājvietas iegādei, kā arī nodrošināt palīdzību darba atrašanā.

 

“Voila”, un viņš ir krievs

Pilsonības jautājums Krievijā īpaši saasinājās šā gada sākumā, kad nepilnas pusotras dienas laikā Krievijas prezidents Vladimirs Putins Krievijas pasi noformēja franču aktierim Žerāram Depardjē. Tas izsauca kā ironiskas piezīmes Krievijas medijos, tā valsts iedzīvotāju sašutumu, jo parasti, lai cilvēks veiktu visas procedūras, kas nepieciešamas Krievijas pilsonības iegūšanai, paiet vairāki mēneši. Kā informē raidsabiedrība “Brīvā Eiropa”, Depardjē advokāts atteicies komentēt, kā aktierim izdevies tik ātri nokārtot visus nepieciešamos dokumentus pilsonības iegūšanai.

Vēlāk sarunā ar Krievijas medijiem kāds Federālā migrācijas dienesta darbinieks izpauda, ka Depardjē palīdzējusi Krievijas Ārlietu ministrija. Turklāt izplatījās baumas, ka pasei nepieciešamo aktiera fotogrāfiju migrācijas dienesta darbinieki lejuplādējuši internetā. “Šis bija īpašs gadījums. Prezidenta pavēle. Jums ir kas iebilstams?” taujāts pēc komentāra, Krievijas medijiem atbildēja dienesta pārstāvis.

Reklāma
Reklāma

Depardjē “īpašais gadījums” aizsāka neapmierinātības izvirdumu to cilvēku vidū, kuri jau vairākus mēnešus vēlas iegūt Krievijas pilsonību. Tā, piemēram, Kazahstānā dzimusī, bet tagad Novosibirskā dzīvojošā Ņina Brizgalova sociālajā interneta vietnē odnoklassniki.ru rakstīja: “Mana ģimene un es esam izgājuši cauri septiņiem elles vārtiem, lai kļūtu par šīs valsts pilsoņiem. Cik gan daudz kukuļu esam devuši! Tikmēr šis resnais runcis ar saviem miljoniem – “voila”, viņš ir krievs. Vai šādi tiek izrādīta cieņa valstij?”

Kā norāda nule parlamentā apstiprinātā likumprojekta kritiķi, Krievija riskē nokļūt līdzīgās pro-
blēmās kā Britānija un Francija, kuras, atvieglojot pilsonības piešķiršanu bijušo koloniju iedzīvotājiem, pārplūdināja imigranti no Āfrikas un Āzijas valstīm.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.