Ekrānšāviņš. “Latvijas krievvalodīgais laikraksts “Segodņa” 14. decembrī iznāca ar skaļu pirmās lapas virsrakstu “ASV Valsts departaments: Mums nevajag nestabilitāti Latvijā”, un apgalvojumu, ka Amerika cieši sekojot reformām Latvijas krievu skolās.”

“Kremļa rupori” pie valsts naudas netiks; divi masu mediji vēl zem jautājuma zīmes 2

Māra Libeka, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padome, kuru vada kultūras ministrs Nauris Puntulis, nolēmusi neslēgt līgumu ar laikrakstu “Segodņa” un portālu “BB.lv” par 20 tūkstošu eiro piešķīrumu no Covid-19 pandēmijas laikā mediju atbalstam iedotajiem valsts budžeta līdzekļiem.

Ministru prezidenta pārstāvis SIF padomē Imants Parādnieks sacīja, ka fonda padomes rīcībā ir nonākusi informācija, ka gan laikraksts “Segodņa”, gan

CITI ŠOBRĪD LASA
ziņu portāls “BB.lv”, kuri pieder SIA “Media Nams Vesti”, ir publicējuši atklāti dezinformējoša satura informāciju, tajā skaitā Covid-19 krīzes kontekstā.

Tas esot pretrunā konkursa mērķim sniegt atbalstu medija darbības stiprināšanai, kā arī sabiedriski nozīmīga satura veidošanai ārkārtējās situācijas laikā, lai sabiedrība varētu saņemt daudzpusīgu informāciju par Covid-19 krīzes pārvarēšanu.

Šis lēmums esot balstīts uz informāciju, kuru padome saņēmusi no vairākām atbildīgajām iestādēm, tajā skaitā arī drošības iestādēm. Tā esot ierobežotas pieejamības informācija, tāpēc netikšot publiski izpausta.

“Latvijas Avīze” š. g. 1. jūnijā publikācijā “Dīvainības naudas sadalē” informēja, ka krīzes laikā no valsts piešķirtajām finansēm (kopumā vairāk nekā pusmiljona eiro) SIF padome naudu piešķīrusi arī Kremļa ruporiem, kuri par Latviju ir izplatījuši melus vai kuru saturs ir bijis naidīgs Latvijai.

Neviens no padomes pārstāvjiem, kuri nolēma piešķirt 20 tūkstošu eiro atbalstu “Segodņa” un portālam “BB.lv”, nespēja pamatot, kāpēc viņi atbalstījuši Latvijas valstij nelojālus izdevumus.

Nākamajā konkursā, kas tika izsludināts augusta sākumā par vairāk nekā 292 tūkstošu lielo atbalstu Covid-19 radītās krīzes seku mazināšanai masu medijos, bija iekļauta jauna prasība, proti – pieteicējs apzinās dezinformācijas ietekmi uz sabiedrību un apliecina, ka masu informācijas līdzekļa satura veidošanā ievēros žurnālistikas profesionālos un ētikas standartus.

SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce skaidroja, ka iepriekšējā konkursā finansējums bija jāpiešķir ļoti operatīvi, tāpēc finanšu aprēķiniem tikusi pievērsta lielāka uzmanība nekā saturam. Šī kļūda tagad tikšot labota.

Zem jautājuma zīmes esot vēl divi masu mediji, kuru darbība saskaņā ar SIF saņemto informāciju neatbilst konkursa nolikumā noteiktajam programmas mērķim sniegt sabiedrībai daudzpusīgu informāciju par Covid-19 radītās krīzes seku pārvarēšanu.

“Diemžēl mēs nedrīkstam izpaust šo informāciju, jo tā ir ierobežotas pieejamības,” sacīja Z. Pūce.

I. Parādnieks informēja, ka ar šiem medijiem jau esot noslēgti līgumi un nauda piešķirta, tāpēc padome esot uzdevusi SIF juristiem līdz šīs nedēļas beigām sniegt atzinumu par iespējām un riskiem atgūt finansējumu, laužot līgumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.