Foto no liepajniekiem.lv. Autors: Ģirts Gertsons

Krasta nobrukumu veicina sausums. FOTO no vietas, kur bojā gāja zēns no Lietuvas 0

Karostas pludmalē, kur, nobrūkot stāvkrastam, piektdienas vakarā gāja bojā desmit gadus vecs zēns, ierīkota piemiņas vieta, vēsta avīze “Kurzemes Vārds” un portāls “liepajniekiem.lv”.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Tramps nomaina Ovālā kabineta galdu dažas dienas pēc tam, kad Īlona Maska dēls iemūžināts uz tā atstājam “dāvanu” 5
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
RAKSTA REDAKTORS
krāpnieki zina, kur meklēt cilvēkus ar vairākiem tūkstošiem kontā – vai banku dati kaut kur noplūst? Atbild eksperti
Lasīt citas ziņas

Bojāgājušais ir puika no Lietuvas. Avīzes aptaujātais eksperts brīdina, ka nobrukumus veicina sausais laiks un jābūt uzmanīgiem visā piekrastē.

Pie koka stumbra, kas slejas līdzās traģēdijas vietai, pieskrūvēts balts krusts ar mirušā datiem un vārdu – Danielius. Kā avīzei apstiprināja policijā, bojāgājušais puika ir lietuvietis. “Kurzemes Vārds” noskaidroja, ka viņa mirstīgās atliekas jau aizvestas uz dzimteni.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vietējie stāsta, ka starp jūru un stāvkrastu ir pašaura zemes strēle. Vietu īpaši iecienījuši tūristi no Lietuvas.

Jūras krastu pētnieks Jānis Lapinskis avīzei teica, ka krasta nobrukumu veicina sausums, kad nogruvums var notikt bez jebkāda redzama iemesla.

“Stāvkrastu veido galvenokārt smiltis, kurām izžūstot zūd atgēzija starp atsevišķiem smilšu graudiņiem. Kā zināms, no mitrām smiltīm var uztaisīt tornīti, no sausām tikai piramīdu. Sausas smiltis vienkārši nošļūk un nobrūk,” sacīja Latvijas Universitātes Jūras krastu laboratorijas vadošais pētnieks Jānis Lapinskis.

“Atrasties stāvkrasta tuvumā ir bīstami. Ja tas nav nobrucis, tad šobrīd vasarā krasts var nošļukt lejā pilnīgi bez jebkāda redzama iemesla,” medijs citē ekspertu.

Lasiet plašāk un skatieties foto no nogruvušā stāvkrasta šeit

SAISTĪTIE RAKSTI