Starp citu, kas vainas porolonam? Nokrāso un izmet… 0
Lētajiem porolona rullīšiem ir daži trūkumi. Tie uzsūc un atdod mazāk krāsas, tāpēc darbs rit lēnāk, bet šķidrās uzputo kā ar mikseri, un gaisa burbulīši atstāj iespaidu uz virsmas kvalitāti. Ir arī tādi, kam šie netikumi nepiemīt, tie labi uzsūc krāsu un pacieš pat šķīdinātājus, taču maksā divus vai trīs eiro gabalā. Vai esat gatavs tādus pirkt vienreizējai lietošanai?
Krāsotāja darbarīku arsenāls ir milzīgs, un katrai lietai ir sava vieta. Ir klasiskā vērtība ota, kas joprojām nepieciešama akurātam darbam sarežģītākās vietās, turpretī lielākiem laukumiem tempa dēļ piemērotāks ir rullītis, kas aiz sevis atstāj nevis svītru, bet gan faktūru un krāsu klāj vienmērīgāk, taču ne plānāk. Pēdējos gados aizvien nopietnāk sevi piesaka pulverizatori. Process kļūst ērtāks, vienkāršāks un, pats galvenais, daudz ātrāks.
Vai tiesa, ka profesionāļiem domātās krāsas ir lētākas? Vai tas nozīmē, ka amatieri, pērkot nelielus apjomus, ir spiesti pārmaksāt?
Šis ir interesants jautājums. Profesionāļiem krāsas nav tas pats, kas instrumenti, kurus viņi vienmēr ņem līdzi no objekta uz objektu. Krāsas tur paliek, tāpēc viņiem lētākas cenas dēļ tās piedāvājam ļoti šaurā kvalitātes diapazonā, ņemot vērā, ka labs meistars spēj tajā iekļauties un ar nosacīti sliktāku materiālu iegūt maksimāli iespējamo rezultātu. No iesācējiem to nevar prasīt un sagaidīt, tāpēc mūsu kompānijā kvalitatīvākās krāsas ražo tieši amatieriem, un, protams, tās ir nedaudz dārgākas. Līdzīgi kā ar automašīnu: ģimenes lietošanai – mersedess, darba vajadzībām – kravas busiņš!
Interesanta ideja nodarbina Inesi Salaspilī: vai mazgājamās tapetes iespējams arī krāsot? Acīmredzot apnikušas, bet noplēst negribas…
Iespējams ir viss, taču riskantas lietas neiesakām darīt. Ir tā sauktās faktūrtapetes, kas radītas tieši krāsošanai, bet pārējās, kad apnikušas vai cietušas, lielākoties domātas noņemšanai. Ja tās var mazgāt, pastāv cerība, ka var arī nokrāsot. Krāsas noturību ieteicams iepriekš pārbaudīt kādā maz pamanāmā vietā. Jāpārliecinās, vai tā spēj pielipt. Ja krāsa nožūst un labi turas, viss kārtībā – krāsojiet! Papīra tapetes gan nevajadzētu aiztikt. Problēma nav materiālā vai krāsā, bet gan līmē: līdz ar gadiem tām, kuras parasti pērkam paciņās un pirms lietošanas uzbriedinām, saistvielas darbība pamazām atslābst, un gaisa mitruma ietekmē nevainojami uzlīmētām slejām pēkšņi sāk atlocīties stūrīši vai maliņas. Ja virsma iepriekš ir nokrāsota, tātad atkal samitrināta un papildus nosegta ar lateksa plēvīti, process tāpēc vien neapstājas un tapete, iespējams, atlobās vēl ātrāk kopā ar tās jauno apdari. Pat ja papīra tapetes izdodas nokrāsot, problēmas būs vēlāk, kad gribēsiet tās noņemt. Krāsa neļauj vienmērīgi atmērcēt līmi, un fragmentu nokasīšana kļūst vienkārši mokoša. Cita lieta, ja šāda kombinācija paredzēta jau laikus un uzreiz izmantota, piemēram, sintētiskā PVA līme. Tad var arī riskēt, taču gadus desmit tālu nākotni parasti neviens neplāno…
Krāsot var visu, arī papīru, tikai vienmēr jāievēro daži nosacījumi. Lai izdodas!