Publicitātes foto

Krāsojam sienu – citādi. Idejas, kā padarīt sienu interesantāku 0

Lai piešķirtu sienai faktūru, var izlīdzēties ar to, kas pie rokas. Speciāli instrumenti nemaz nav vajadzīgi.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Krāsotas sienas ir vieglāk kopt nekā tapsētas. Pieejamas arī tādas krāsas, ko var mazgāt ar parastiem mazgāšanas līdzekļiem. Līdz ar to šāds sienu apdares veids ir praktisks mājokļos, kuros ir mazi bērni vai mājdzīvnieki. Krāsotu sienu arī vieglāk atjaunot nekā tapešu klājumu, turklāt, ja sienu paredzēts veidot ar tekstūru, jauno krāsu var krāsot tieši pāri vecajai – ideāli līdzena pamatne nav nepieciešama, sienu vēlams tikai nogruntēt. Turklāt dažādu faktūru krāsojumam var iegūt ar vienkāršiem palīglīdzekļiem. Eksperimentē un darbojies radoši!

Celofāns
Lai iegūtu tādu sienu, kuras virsma atgādina saburzītu papīru, izmantojam celofānu. Ņemam parastu, vidēja izmēra celofāna maisiņu, pārgriežam to uz pusēm tā, lai izveidotos viena, lielāka celofāna kārta. Nokrāsojam sienu ar rullīti un piespiežam celofānu krāsotajai sienai tā, lai veidotos krokas. Negludinām! Pārrulējam pāri ar rullīti un, satverot celofānu aiz augšējā labā stūra, to noņemam. Efekts ir izdevies!

CITI ŠOBRĪD LASA

Parasta lupata
Vispirms sienu nokrāso izvēlētajā krāsā. Pēc tam paliela izmēra lupatu samērcē krāsā, saburza un viegli piespiežot apstrādā visu sienu. Nospiedumus vislabāk veidot cieši līdzās citu citam, tad zīmējums veidosies vienveidīgāks. Līdzīgi var darboties arī ar krāsā samērcētu un savītu lupatu, kas veidos reljefāku zīmējumu.
Var izmantot arī baltu lupatu, ko uztin uz rullīša un apsien ar kādu aukliņu (vislabāk, ja tajā būs arī palieli mezgli). Ar šādu rullīti sienu pēc krāsošanas apstrādāt vieglāk nekā ar rokām, bet efekts nebūs sliktāks.

Salmu slota
Izmantojot šo slotu, var iegūt struktūru ar ļoti sīkām vertikālām līnijām. Lai zīmējums izdotos interesantāks, vislabāk pirmo krāsas kārtu klāt gaišāku, bet otro kārtu – tumšāku. Zīmējums būs īpaši labi saskatāms, ja izmantos tekstūrkrāsu, kas ir biezāka.
Otro kārtu krāso apmēram pēc pusstundas, lai tā neizsmērētos. Tiklīdz uzklāta otrā krāsas kārta, ķeramies pie tekstūras veidošanas – slotu viegli piespiežot un neatlaižot, apstrādā visu sienu virzienā no griestiem līdz pat grīdai.

Kurpju birste
Lina audumam līdzīgu efektu uz krāsotas sienas var panākt, izmantojot rupju saru kurpju birsti. Kad sienas nokrāsotas, ar birsti veido vispirms vertikālas, pēc tam horizontālas joslas. Lai joslas būtu precīzas un līdzenas, birste nemitīgi jāattīra no krāsas paliekām.

Sūklis trauku mazgāšanai
Ja gribat, lai sienai būtu graudaina faktūra, jāizmanto parastais sūklis. Galvenais noteikums – pirms darba sākšanas sūklis jāsamitrina krāsā, bet pēc tam regulāri jāattīra no krāsas paliekām. Lai to nosusinātu, izmanto papīru.
Zīmējumu ar sūkli veido, viegli piespiežot to sienai – tā, it kā vēlētos nosusināt kādu traipu. Lai zīmējums veidotos interesantāks, ik pa brīdim jāmaina rokas pozīcija.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.