Foto: Evija Trifanova/LETA

Krāšņo peoniju šarms Dabas muzejā. Varēs iegūt profesionāļu konsultācijas 1

Jūnijā daudzviet Latvijā notiek peoniju svētki, kuros selekcionāri pašā šo ziedu ziedēšanas kulminācijā apmeklētājiem demonstrē izkoptās šķirnes un to īpašības – ziedēšanas ilgumu, izturību, ziedkopu, krāsas un smaržas daudzveidību. Peonijas četras dienas būs aplūkojamas arī Rīgas centrā, Latvijas Dabas muzejā, kur Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības pārstāvji atrādīs šarmantākos un krāšņākos ziedus no saviem dārziem.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Telegram” kanālos arvien satraucošākas krievu atzīšanās: Karš ir kļuvis par komadieru privāto biznesu
Kokteilis
Līdz nedēļas beigām lielo džekpotu izvilks šīs četras Zodiaka zīmes
Visticamākais scenārijs – uzbrukums Suvalku koridoram: brīdina, ka kaujas operācija pret NATO varētu sākties jau 2027. gadā
Lasīt citas ziņas

Peonijas arī šovasar ir vienas no aktuālākajiem ziediem, ko bieži redzam īpašu notikumu ziedu pušķos, svētku galdu kārtojumos un mājas interjerā skaistas noskaņas radīšanai. Dārzos tās tiek koptas ar īpašu vērību, un lielā cilvēku interese un prieks par šiem ziediem sniedz gandarījumu selekcionāriem, kolekcionāriem un dārzkopjiem.

Peoniju šķirņu dažādību novērtēt būs iespējams izstādē „Šarmantās peonijas 2019”, kas tikai četras dienas, no 13. līdz 16. jūnijam, norisināsies Latvijas Dabas muzejā Rīgā. Izstādē piedalīsies pieredzējuši peoniju audzētāji: Ināra Aire, Andris Berkins, Dzintra Jurevica, Ingūna Leiškalne, Līga Popova, Dagnija Voita, Inta Doniņa, Sandra Laviņa, Sindija Jaundžeikare un citi. Paraugus no peoniju kolekcijas izstādē eksponēs arī Nacionālais botāniskais dārzs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiem, kas tikai plāno pievērsties peoniju audzēšanai un visiem interesentiem izstādes laikā Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības pārstāvji sniegs konsultācijas par peoniju šķirnēm, audzēšanu, selekciju un šķirņu izvēli dārzam.

Izstādes atklāšana ceturtdien, 13. jūnijā, plkst. 11.00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Peoniju izstāde Latvijas Dabas muzejā
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.