Krāšņākie karnevāli
 0

Februāris tradicionāli ir karnevālu laiks. Tāpēc šoreiz aplūkojam pasaules desmit lielākos, krāšņākos un arī savdabīgākos karnevālus, kuri piesaista miljoniem izpriecu tīkotāju.


Reklāma
Reklāma

 

1. Sambas parāde Riodežaneiro

7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

Bieži dēvēts par karnevālu karali, Riodežaneiro festivāls Brazīlijā ir viens no grandiozākajiem karnevāliem, kuru apmeklē cilvēki no visas pasaules. Par tā krāšņāko notikumu parasti kļūst sambas parāde, kuras laikā tūkstošiem cilvēku ļaujas aizrautīgiem dejas soļiem.

 

2. Apelsīnu kaujas

CITI ŠOBRĪD LASA

Ik gadu Ivreas pilsētā Itālijā vairāki tūkstoši cilvēku, tērpušies viduslaiku kostīmos, ļaujas divu dienu apelsīnu kaujām. Festivāls sākas, kad 50 tonnas apelsīnu zirgu vezumos tiek nogādāti piecos Ivreas laukumos. Pēc signāla kauja var sākties. Pilsētā šajā laikā notiek arī karnevāla tērpu parāde, kuras dalībnieki parasti tērpušies vēsturiskos kostīmos.

 

3. Vecākais ziemas karnevāls

Sentpolā, Minesotas štatā, ik gadus notiek ASV lielākais un vecākais ziemas karnevāls, kurš aizsācies 1886. gadā. Desmit dienu svētki bagātināti ar teju simts dažādiem pasākumiem, tostarp ledus un sniega skulptūru konkursu, ar ragaviņu braucieniem no kalna, slēpošanu, suņu pajūga sacensībām un kērlingu. Viens no iespaidīgākajiem karnevāla pasākumiem ir lāpu parāde.

 

4. Gavēņa ieskaņa

Pirmais Ņūorleānas karnevāls notika tālajā 1837. gadā. Kaut sākotnēji tie bija pagānu svētki, tagad šo karnevālu atzinusi arī katoļu baznīca. Tās ir pēdējās lielās izpriecas, kurām kristieši ļaujas pirms gavēņa. To laikā noris masku parādes, ielu gājieni un neskaitāmas balles.

 

5. Ziemas maģijas svinības

Kvebekas ziemas karnevāls, domājams, ir lielākais šāda veida pasākums. Tajā tiek godināta ziemas maģija, norisinās dažādas sportiskās, mākslinieciskās un kultūras aktivitātes. Šis karnevāls ilgst 17 dienas un ik gadus piesaista gandrīz miljonu apmeklētāju. Karnevāla simbols ir sniegavīrs. Karnevāla laikā notiek ledus skulptūru festivāls, parādes, mūzikas priekšnesumi, dejas, airēšanas sacensības, kā arī liela izēšanās un dzeršana.

 

6. Ielu balle piecu dienu garumā

Piecas dienas Trinidadā valda vērienīga ielu ballīte. Muzikālu priekšnesumu piesātinātais karnevāls sākas ar šā pasākuma karaļa un karalienes noteikšanu, kas notiek īpašā ceremonijā, un beidzas ar mūzikas grupu parādi pilsētas centrā.

 

7. Masku balle

Karnevāls Venēcijā sākas ar maskās tērpušos cilvēku gājienu uz Svētā Marka laukumu, kur notiek grandioza masku balle. Gājiena dalībnieki ļaujas improvizētām bruņinieku divkaujām, iesaistās teātra un mūziklu uzvedumos.

Reklāma
Reklāma

 

8. Sivēni Ķelnē

Pavasara karnevāli Ķelnē vienmēr izceļas ar politiski aktuālu notikumu asprātīgu un visai kritisku atveidojumu. Šogad Vācijas kanclere Angela Merkele atveidota kā sivēnmāte, bet sivēni apzīmēti ar Grieķijas un Portugāles karogiem. Abas parādos grimstošās valstis saņēmušas Eiropas Savienības daudzmiljardu aizdevumu, kura lielākā daļa būs jāsedz Vācijai kā ES lielākajai ekonomikai.

 

9. Jaunā gada svētki

Dēvētās arī par pavasara festivālu, ķīniešu jaunā gada atnākšanas svinībās piedalās krāsainos apģērbos tērpušies cilvēki. Notiek parādes, arī krāšņa uguņošana. Svarīga šo svētku sastāvdaļa ir ēdiens – parasti vista un zivs, kas simbolizējot labklājību.

 

10. Politiskais karnevāls

Šveices pilsētā Bāzelē ik gadus februārī notiek karnevāls, kas ilgst 72 stundas bez pārtraukuma. Tas sākas četros no rīta, kad pilsētas centrā tiek izslēgta gaisma. Tad pilsētas ielas piepludina tūkstošiem cilvēku, lai paustu prieku par rīta iestāšanos un sāktu gada vērienīgāko Bāzeles ballīti. Karnevāla tēma ir politiska, jo tā laikā galvenokārt tiek izsmieti šveiciešu politiķi un viņu pieņemtie lēmumi aizvadītajā gadā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.