“KPV LV”: Muižnieka lietas precedents liks nākotnē daudz uzmanīgāk pieņemt lēmumus valdībā 0
Tiesas pagaidām apturētais valdības lēmums par Latvijas Universitātes (LU) rektora Indriķa Muižnieka neapstiprināšanu amatā radīs precedentu, kas nākotnē liks daudz uzmanīgāk pieņemt lēmumus valdošajā koalīcijā, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda “KPV LV” frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens.
Partija atkārtoti uzsver, ka tās trīs ministri – ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens un labklājības ministre Ramona Petraviča – šajā jautājumā Ministru kabineta balsojumā atturējās, kā iemeslu minot tiesiskā pamatojuma riskus un atbildību, ko tādā situācijā valdībai būtu jāuzņemas.
“Muižnieka jautājums tika daudz diskutēts frakcijā, un mēs saskatījām tiesiskuma riskus, uz kuriem norādīja kompetentas iestādes savos ziņojumos un kas bija par iemeslu “KPV LV” ministru lēmumam nebalsot par Muižnieka neiecelšanu,” uzsvēra Pucens.
“Valdībai daudz uzmanīgāk būs jāizvērtē savu ministru priekšlikumi un par pamatu vienam vai otram balsojumam nedrīkstēs būt politiskais spiediens un politiskais uzstādījums,” norādīja “KPV LV” frakcijas vadītāja vietnieks.
Pucens akcentēja, ka Ministru kabinetā ministriem nebūtu jārisina savstarpējās domstarpības, tās “uzliekot valdības dienaskārtībā”. “Šis precedents pierādīja, ka tiesiskumam ir jābūt primāram faktoram jebkura lēmuma pieņemšanā,” piebilda politiķis.
Kā ziņots, Administratīvā rajona tiesa lēmusi apturēt Muižniekam nelabvēlīgo Ministru kabineta lēmumu. Pašlaik vēl nav zināms, kad tiesa lietu skatīs pēc būtības. Apturot Ministru kabineta rīkojuma darbību, tiek apturētas visas ar to radītās tiesiskās sekas. Tādējādi par rektora pienākumu izpildītāju ir atzīstams Muižnieks.
Tiesas lēmums stājas spēkā nekavējoties. Lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā 14 dienu laikā no tā pieņemšanas dienas.
Kā ziņots, Latvijas Televīzijas raidījumam “Panorāma” Šuplinska pauda, ka Administratīvā rajona tiesa nav mēģinājusi saprast LU rektora Muižnieka ievēlēšanas procesu. Vaicāta, vai pēc šāda tiesas lēmuma viņa varētu atkāpties no amata, Šuplinska atbildēja – “Nē!”.
“Drusku nesaprotama ir šī tiesas reakcija uz abu sēžu rezultātu neapstiprināšanu. Principā skaidri redzams, ka tiesa nav mēģinājusi saprast vēlēšanu procesu, kas tika norādīts kā būtiskākais, kāpēc pievērst uzmanību vēlēšanu rezultātiem,” pauda ministre.
Jau vēstīts, ka valdība augusta beigās pēc ilgām diskusijām nolēma neapstiprināt Muižnieku LU rektora amatā, jo IZM skatījumā rektora vēlēšanās ir pārkāpta Augstskolu likumā un likumā “Par Latvijas Universitātes Satversmi” noteiktā LU rektora ievēlēšanas kārtība un noteikumi.