Kozlovska: Mēs cīnāmies par saviem bērniem vai par nikotīna tirgotājiem un 10 miljoniem valsts budžetā?! “Tā ir asinsnauda!” 17

Runājot par mafiju, kas skolās to [elektroniskās cigaretes – red.] izplata, tā tiešām ir liela problēma. Attiecībā uz šo ir viens būtisks aspekts – par avotu, kur cilvēki visu šo sadabū. Viņi visi to sadabū veikalos, vai vēl lētāk – internetā, tā TV24 raidījumā “Nacionālo interešu klubs” izteicās žurnālists, kas pētījis tabakas lobiju, Ansis Pūpols par dīleriem, kuri pusaudžiem uz skolām piegādā elektroniskās cigaretes.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
RAKSTA REDAKTORS
“No kaut kā diemžēl jāatsakās.” “Swedbank” bankomātos vairs nav pieejams viens pakalpojums 58
Lasīt citas ziņas

Jaunajiem cilvēkiem, kuri nodarbojas ar šo lietu izplatīšanu, pat nav svarīgi, kur to dabūt – galvenais ir dabūt, līdz ar to likums nerisinās pieejamības jautājumu, tā spriež Pūpols.

“Bet, tas cilvēks, kurš labprāt samazinātu kaitējumu savam organismam, pārejot uz citiem produktiem, viņš ir gados, 40-50 gadu vecs. Šis cilvēks neies internetos meklēt,” tā uzskata Pūpols.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņam oponē Līga Kozlovska, Saeimas deputāte: “Es nepiekrītu par bērniem un pusaudžiem. Jau senāk Saeimā ir runāts par aizvietotājiem, dažādiem cigarešu veidiem, kas nav tabakas izstrādājumi, bet praktiski ir nikotīns. Cik tas ir kaitīgi veselībai!”

“Ja noliekam svaru kausos, vai smēķētājs nomirst ar plaušu vēzi pēc 50 gadiem, vai šeit pretim ir bērni, kas ies bojā – tagadējie pusaudži ir ekonomiski svarīgi mūsu tautai, mūsu labklājībai.” Kozlovska iesaka, ka jāiet kopā soli pa solim, jo policijas reidi neko nelīdzēs, ja nebūs paralēli sakārtota likumdošana.

Likumdošanā neesot runa tikai par nikotīna aizliegšanu, bet gan arī par daudzuma samazinājumu vienā ierīcē. Kā daudzās vietās Eiropas valstīs arī mūsu priekšlikumā ir noteikta deva. Ar šādu minimālu daudzumu ražotāji sakot, ka tiem jāiet no tirgus projām. “Saprotiet, ar ko mēs īstenībā cīnāmies – mēs cīnāmies par bērnu veselību, vai mēs cīnāmies ar tirgotāju, par tirgotājiem, lai paliktu mūsu valsts budžetā 10 miljoni – tā ir asinsnauda!” tā norāda Kozlovska.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.