Ķīniešu pētnieki nākuši klajā ar paziņojumu par kosmosā iegūtas enerģijas uztveršanu 8
Dace Bumbiere, “Planētas Noslēpumi”, AS “Latvijas Mediji”
Ķīniešu pētnieki nākuši klajā ar paziņojumu par sekmīgu pārbaudījumu veikšanu saistībā ar virszemes staciju, kas paredzēta kosmosā iegūtas un mikroviļņu starojumā pārvērstas enerģijas uztveršanai. Runa ir par 75 metrus augstu būvi, kas aprīkota ar piecām dažādām apakšsistēmām, kuru vienīgais pienākums ir “sagūstītās” kosmiskās enerģijas pārvēršana elektrībā.
Piebilsts, ka pati ideja par enerģijas iegūšanu kosmosā pieder Pīteram Gleizeram. Ar milzīgām saules baterijām vai citu tipu kolektoriem aprīkoti kosmiskie pavadoņi nepārtraukti uzņem sevī saules gaismas fotonus un ar dažu pārvērtību palīdzību šo enerģiju mikroviļņu starojuma veidā izstaro Zemes virzienā. Šādu pieeju uzskata par ļoti perspektīvu, jo tāds pavadonis vienmēr atradīsies tiešā saules gaismas zonā, un kosmosā, kā zināms, nemēdz būt “apmācies laiks”, un saules staru enerģija neizkliedējas, kad iet cauri planētas atmosfērai.
Vēstīts, ka Ķīnas provincē Siaņā jau uzbūvētā tāda veida stacija ir daļa no vērienīgā ķīniešu kosmiskās saules enerģētikas projekta OMEGA (Orb–shape Membrane Energy Gathering Array), kas uzsākts jau 2014. gadā.
Šā projekta ietvaros ķīniešu pētniekiem jau izdevies īstenot bezvadu enerģijas noraidīšanas tehnoloģiju, tiesa, pagaidām vēl tikai salīdzinoši nelielā attālumā – līdz 55 metriem. Un virkne no jau tolaik izstrādātajiem principiem iegūlusi jaunās kosmiskās enerģijas uztveršanas stacijas konstrukcijas pamatā. Pat vēl vairāk – šīs stacijas uzbūvēšana un darbības pārbaudīšana notikusi, par trim gadiem apsteidzot projekta OMEGA pamata grafiku.
Viss liecina, ka cilvēce tieši tagad nostājusies uz sliekšņa iepriekš jau zinātnieku daudzkārt sasolītajai ērai, kad atkarība no izrakteņu degvielas ieguves kļūs vai nu ievērojami mazāka, vai pat izzudīs vispār.