Publicitātes foto

Kosmiskas skaņu vibrācijas kopā ar “Hang Massive” 0

11. oktobrī Rīgā, Lielajā ģildē, pirmoreiz koncertu sniegs apvienība “Hang Massive”, iepazīstinot ar neparastā instrumenta – henga – skaņu pasauli un iespējām. Grupa Latvijā koncertturnejā viesojas ar savu jauno albumu “Distant Light”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Marts – narcise, jūnijs – roze: kurš zieds atbilst jūsu dzimšanas mēnesim
Kokteilis
Vai zārkā līdzi mirušajam drīkst likt krustu, fotogrāfijas un šķērītes? To zina tikai retais 6
Katastrofa ir neizbēgama? CIP vairāk nekā 50 gadus turējusi slepenībā grāmatu, kurā aprakstīts iespējamais pasaules gala scenārijs
Lasīt citas ziņas

Pirmajā mirklī neparastais rīks atgādina skanošu klēpja izmēra citplanētiešu lidaparātu, tomēr izrādās neparasts sitaminstruments, veidots no divām savienotām metāla puslodēm, no kura izvilināt skaņas dažādos veidos. Atkarībā no tā, vai spēlēsit to ar pirkstu galiem, plaukstām, tā skaņa var atgādināt arfu un kristāla ērģeles, klavieres un ģitāru, zvaniņus un pat cilvēka balsi. Protams, runa ir par pēdējā laika modes kliedzienu – instrumentu hengu, dēvētu arī par rokas jeb henga bungām. Tā radītās, kosmiski vibrējošās skaņas arvien biežāk saklausāms dažādos mūsdienu pasaules mūzikas un citu žanru skaņu celiņos.

Mūzikas apskatnieki vēsta, ka hengs esot mūzikas instruments, kas radīts jau 16. gadsimtā, bet leģenda vēsta, ka hengs ir eksistējis pat pirms vairākiem tūkstošiem gadu, bet pēc tam instrumenta brīnumainās skaņas noslēpums tika uz ilgu laiku zaudēts, un tikai 2000. gadā atklāts no jauna – šobrīd instrumentu darina Šveicē. Henga skanējumu Latvijas mūzikas pasaulē varam sastapt komponista Raimonda Tigula skaņdarbos un izpildījumā. Hengs ir arī viens no retajiem mūzikas instrumentiem, ko patiesībā var spēlēt ikviens, tomēr to iespējams darīt arī profesionālā līmenī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iespējams, par henga popularitāti jāpateicas diviem jauniem cilvēkiem, kuri pirms pieciem gadiem sastapās Indijā, slavenajā hipiju, guru, visas pasaules dīkdieņu un garīguma meklētāju pilsētā Goa pilsētā. Divus britus – Deniju Kadu un Markusu Johansonu – kopā saveda tieši henga instrumenta vibrējošais skanējums, kas kļuva par abu kopīgā radošā ceļa sākumu.

Kad Denijs un Markuss atgriezās Lielbritānijā, viņi turpināja muzicēt kopā, par bāzes vietu izraugoties Betspas pilsētu. Duets, kam dots nosaukums “Hang Massive” jeb “masīvais hengs”, laida klajā viņu pirmo tīmekļa video un skaņdarbu “Once Again”, un tas negaidīti kļuva par īstu sensāciju – līdz šim debijas video ir skatīts vairāk nekā 60 miljonus reižu. Skaņdarbam sekoja debijas albums “Beats For Your Feat” – dzīvās muzicēšanas studijas ieraksts, kas iepazīstināja pasauli ar dueta hipnotisko skanējumu. Tajā ir plašs skaņu jomu spektrs, sākot ar elektroniskās mūzikas žanriem un beidzot ar ēteriskām akustiskām skaņām.

“Hang Massive” mūziku par vienlīdz interesantu uzskata gan nelielais cilvēku loks, kurus jau labu laiku interesē henga bungas, gan tie, kuri apmeklē plašām masām adresētus pasākumus, piemēram, Milānas Augstās modes nedēļu. Duets “Hang Massive” pašlaik ir iekarojis Eiropu un Ameriku. Denijs Kads un Markuss Johansons muzicē kopā jau sešus gadus un veiksmīgi uzstājas visā pasaulē.

Grupas pirmais īstais studijas albums “Distant Light” ir izlaists 2016. gada sākumā. Tajā henga skanējums kombinēts ar elektroniskiem ritmiem un citiem mūzikas instrumentiem. Šobrīd grupa devusies jaunā albuma pasaules turnejā, viesojoties Eiropā, Krievija un Austrālijā, un nu pirmoreiz piestās arī Rīgā.

Varbūt noder!!

Koncerts: 11. X 21.30 Lielajā ģildē

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 23 – 35

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.