Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: pexels.com

Koronavīrusa pandēmijas laikā mainītas arī dopinga analīžu ņemšanas pamatnostādnes 0

Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) piektdien izdeva jaunas dopinga analīžu ņemšanas vadlīnijas, lai atvieglotu turpmāko analīžu veikšanu koronavīrusa pandēmijas ierobežojumu apstākļos.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Atzīmējot, ka kopš WADA 6.marta paziņojuma koronavīrusa Covid-19 izplatība ir kļuvusi par “vēl lielāku veselības un sabiedrības ārkārtas situāciju”, WADA mudināja antidopinga organizācijas rīkoties saskaņā ar ierobežojumiem, ko noteikušas vietējās veselības iestādes, “lai nodrošinātu pareizu sportistu un dopinga kontroles personāla aizsardzību, vienlaikus aizsargājot dopinga kontroles programmu integritāti, īpaši gatavojoties 2020.gada Tokijas olimpiskajām un paralimpiskajām spēlēm.”

WADA jaunākās vadlīnijas iesaka antidopinga organizācijām pārliecināties, ka paraugu ieguvējiem nav slimības simptomu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbildīgajiem darbiniekiem vajadzētu arī pajautāt sportistiem, vai viņiem ir kādi slimības simptomi, vai arī viņi vai kāds cits analīžu iegūšanas vietā neatrodas paaugstināta saslimšanas riska ar Covid-19 grupās.

Ja tiek atklāts, ka analīžu ņemšanas personāls ir saslimis ar vīrusu, personālam ir jāinformē par viņu pārbaudītajiem sportistiem un otrādi, paziņoja WADA.

Personālam ir jāizmanto aizsargājošs apģērbs, piemēram, maskas, un darba virsmas jādezinficē. Ja vietējie apstākļi ierobežo darbu, tad antidopinga organizācijām vajadzētu “apsvērt iespēju mērķtiecīgi koncentrēt savu testēšanas programmu uz sportistiem no augsta riska sporta veidiem un disciplīnām”, skaidro WADA.

Vietās, kur analīžu ņemšanas programma šobrīd nevar turpināties, WADA un citām antidopinga organizācijām un sporta federācijām jāstrādā kopā, “kad situācija sāks normalizēties”, lai identificētu nepilnības testēšanā, “jo īpaši attiecībā uz Tokijas olimpiskajām spēlēm un paralimpiskajām spēlēm.”

WADA mudina antidopinga organizācijas turpināt iegūt informāciju par pārbaudāmo sportistu atrašanās vietām, lai atvieglotu ārpussacensību pārbaudes.

Sportisti joprojām ir atbildīgi par terapeitiskās lietošanas izņēmuma atļauju iegūšanu, un “viņiem jāatgādina, ka tos joprojām var pārbaudīt jebkurā vietā un laikā,” atgādina WADA.

“Kamēr saskaņā ar pasaules antidopinga programmu nav plānots mainīt pašreizējās prasības, WADA pilnībā apzinās šīs bezprecedenta situācijas sarežģītību un nodrošinās, lai tās atbilstības uzraudzības programma nodrošina apstākļiem atbilstošu elastības un izpratnes līmeni,” skaidro WADA.

Tā kā dažas WADA akreditētās laboratorijas jau ir slēgtas un citas, iespējams, sekos šim piemēram, WADA norāda, ka testēšanas organizācijām jāsazinās ar Monreālā bāzēto WADA, lai iegūtu informāciju par to, kādas laboratorijas ir gatavas pieņemt paraugus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.