Koronavīrusa laikā strauji pieaudzis pieprasījums pēc gaisa kvalitātes mērītājiem 0
Ilze Pētersone, “Mājas Viesis”, AS “Latvijas Mediji”
Koronavīrusa laikā strauji pieaudzis pieprasījums pēc gaisa kvalitātes mērītājiem, kas uzrāda CO2 koncentrācijas līmeni iekštelpās. Latvijas uzņēmumam “SAF Tehnika” ierīču “Aranet4HOME” pasūtījumu skaits pēdējos pēdējos trīs mēnešos palielinājies pat desmitkārt.
Paaugstināts CO2 sastāvs gaisā var atstāt ietekmi uz cilvēku pašsajūtu un veselību.
Ar neliela izmēra bezvadu ierīci, kas darbināma ar baterijām, iespējams izmērīt gaisa temperatūru, relatīvo mitrumu, gaisa spiedienu un CO2 jeb ogļskābo gāzi, kas iekštelpās lielākoties rodas cilvēku elpošanas procesā.
CO2 koncentrācijai pārsniedzot 1000 ppm (daļiņas uz miljonu), cilvēki izjūt nogurumu, galvassāpes, reiboņus, un ilgtermiņā rodas arī citas veselības problēmas.
Ja ogļskābās gāzes koncentrācija sasniegusi augstu līmeni, uz pusi samazinās spēja uztvert informāciju. Ierīces monitors brīdina, ka CO2 līmenis telpā ir neveselīgs un jāparūpējas, lai ieplūst svaigs gaiss, visvienkāršāk – atverot logu.
Kā stāsta “Aranet” mārketinga vadītājs Toms Rekšņa, vairākums pasūtījumu pēc gaisa kvalitātes mērītājiem nāk no ASV, Vācijas un Nīderlandes.
Koronavīrusa laikā jautājums par slimības izplatīšanos pilienveidā pa gaisu guvis plašāku publicitāti, tāpēc Vācijas un Nīderlandes valdība piešķīrusi papildu līdzekļus ventilācijas uzlabošanai skolās un citās sabiedriskās iestādēs, kas ietver arī mēraparātu iegādi.
Sabiedrības izpratne par gaisa kvalitāti pieaugusi arī mūsu valstī, spriež T. Rekšņa. “Varbūt tas noticis arī pašmāju ražotāju dēļ, bet ir sajūta, ka cilvēki mostas un par gaisa kvalitāti vairs nav jāstāsta no nulles.”