Koriģētais Okupācijas muzeja būvprojekts joprojām nav saņemts 1
Rīgas pilsētas būvvalde sagatavos lēmumu par Okupācijas muzeja piebūvi līdz 25. janvārim, tomēr projekta attīstītāji būvvaldē joprojām nav iesnieguši piebūves koriģēto būvprojektu, un, ja tas nenotiks līdz 25. janvārim, būvvaldei lēmuma pieņemšanā būs jāvērtē iepriekš iesniegtie dokumenti par attīstības ieceri, par kuru negatīvu atzinumu iepriekš sniedza Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis, aģentūrai LETA sacīja būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.
Viņš skaidroja, ka būvvaldē no attīstītājiem joprojām nav saņemti aktualizētā projekta tehniskie risinājumi, koriģētais būvprojekts – ar projekta vizualizācijām vien nepietiek.
“Situācija ir komplicēta, pēc sarunām, ko esam dzirdējuši, rodas iespaids, ka VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) nemaz nav uzdevuši šos dokumentus sagatavot,” sacīja Vircavs.
“Viņi, pārsūdzot būvvaldes lēmuma sagatavošanas termiņus, patiesībā sev izdarījuši lāča pakalpojumu,” sprieda Vircavs.
Kā ziņots, Kultūras ministrija ir neizpratnē par Rīgas pilsētas arhitekta Prinča pagājušajā nedēļā sniegto informāciju, ka Rīgas pilsētas arhitekta birojs atzinumu par Latvijas Okupācijas muzeja piebūves projektu 15.janvārī nesniegs, pagarinot tā sagatavošanas laiku.
Latvijas Okupācijas muzeja piebūves projekts Rīgas pilsētas būvvaldē tika iesniegts 2015.gada 11.maijā, bet līdz šai dienai nav pieņemts nekāds Rīgas pilsētas būvvaldes lēmums. Termiņa pagarināšana Kultūras ministrijas ieskatā ir kārtējais veids, kā novilcināt projekta tālāko virzību.
Pagājušā gada maijā VNĪ iesniedza būvvaldē būvniecības iesniegumu par būvniecības ieceri Latviešu strēlnieku laukumā 1, Rīgā, ar lūgumu izsniegt būvatļauju ar nosacījumiem un veikt atzīmi par projektēšanas nosacījumu izpildi.
Pērnā gada 9.jūnijā Rīgas pilsētas būvvalde, atbildot uz iesniegumu, norādīja, ka iesniegtajos dokumentos ir trūkumi, un lūdza tos novērst. Tāpat būvvalde lūdza Rīgas pilsētas arhitekta viedokli par VNĪ būvniecības ieceri un arī pagarināja būvvaldes lēmuma pieņemšanu līdz 10.septembrim, savukārt vēlāk lēmuma pieņemšanu pagarināja jau līdz šā gada 11.maijam, tādējādi atliekot lēmuma pieņemšanu par gadu kopš projekta iesniegšanas.
Ņemot vērā ilgstošo Rīgas pilsētas būvvaldes bezdarbību, Administratīvā rajona tiesa 2015.gada 25.novembra lēmumā konstatēja, ka lielāko pierādījumu kopumu Rīgas pilsētas būvvaldei jau ir bijusi iespēja izvērtēt, un noteikusi Rīgas pilsētas būvvaldes lēmuma izdošanas termiņu šā gada 25.janvāri.
VNĪ uzsver, ka viņu rīcībā nav oficiālu dokumentu no Rīgas pilsētas būvvaldes, kurā būtu norādīts, kādas izmaiņas ir veicamas 11.maijā iesniegtajā projektā, ievērojot normatīvajos aktos noteiktās prasības. Tādējādi VNĪ gaida būvvaldes lēmumu tiesas noteiktajā termiņā.
Jau ziņots, ka pilsētas arhitekts Princis sava atzinuma atlikšanā vaino Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēža Valtera Nollendorfa 13.janvārī Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padomes sēdē pausto, ka muzeja ēkas piebūves uzlabošanas risinājumi neatbilst piebūves autora Gunāra Birkerta koncepcijai.