Foto – Shutterstock

Ar citu platību vai bez tās 0

Likums par dzīvojamo telpu īri nosaka, ka izīrētājs var izbeigt dzīvojamās telpas īres līgumu, izliekot īrnieku kopā ar viņa ģimenes locekļiem un citām personām bez citas dzīvojamās telpas ierādīšanas, šādos gadījumos:

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
RAKSTA REDAKTORS
4 biežākās kļūdas, kāpēc topošie šoferi “izkrīt” CSDD braukšanas eksāmenā. Tās der atcerēties arī pieredzējušiem šoferiem
Lasīt citas ziņas

1) ja īrnieks vairāk nekā trīs mēnešus nemaksā dzīvojamās telpas īres maksu, lai gan viņam bija nodrošināta iespēja izmantot telpu saskaņā ar īres līgumu un normatīvajiem aktiem;

2) ja īrnieks vairāk nekā trīs mēnešus nemaksā par pamatpakalpojumiem, lai gan viņam bija nodrošināta iespēja izmantot pamatpakalpojumus saskaņā ar īres līgumu un normatīvajiem aktiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja īrnieks tiek izlikts no dzīvojamās platības, pašvaldība palīdzību sniedz konkrētiem kritērijiem atbilstīgam, maznodrošinātam īrniekam tikai likumā noteiktos gadījumos:

1) ja viņš sasniedzis pensijas vecumu vai ir darbnespējīgs invaliditātes dēļ;

2) ja ar viņu kopā dzīvo un viņa apgādībā ir vismaz viens nepilngadīgs bērns, aizgādnībā esoša persona vai maznodrošināta pensijas vecumu sasniegusi persona, vai arī maznodrošināta persona, kura ir darbnespējīga invaliditātes dēļ.

Izvērtējot Latvijas likumdošanu, jāsecina, ka tikai retos gadījumos likums paredz pienākumu izmaksāt kompensāciju. Pārsvarā tā tomēr ir abu pušu labprātīga vienošanās. Kompensācijas nemaksāšana turklāt nevar būt iemesls tiesvedības ierosināšanai. To ir vērts darīt tikai tad, ja varēsiet pierādīt zaudējumus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.