Juta Urpilainena, EK starptautisko partnerattiecību komisāre
Juta Urpilainena, EK starptautisko partnerattiecību komisāre
Publicitātes foto

Komisāre Urpilainena: “Eiropas komanda” ar partneriem pret Covid-19 0

Juta Urpilainena, starptautisko partnerību komisāre

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Īpašā situācija, kurā mēs tagad atrodamies, nošķir mūs citu no cita, bet vienlaikus prasa aktīvu kopīgu rīcību. Kopā mēs varam tikt galā ar šīm grūtībām, un mēs tiksim ar tām galā.

Tāpat kā daudzi, arī es pašlaik strādāju no mājām, kur rakstu šo tekstu. Esmu kopā ar bērniem, kas ir mana kompānija un uzmundrinājums, un, lai gan uztraucos par viņiem un viņu nākotni, varu teikt, ka joprojām esmu viena no veiksminiecēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču miljoniem cilvēku Eiropas Savienībā un pasaulē dzīve šobrīd ir daudz grūtāka. Daži, kuru vidū ir vecāka gadagājuma un visneaizsargātākie cilvēki, ir slimi vai varbūt dzīvo vieni. Citiem nav pašiem savas dzīvesvietas. Savukārt citi varonīgi strādā caurām diennaktīm, stājoties pretī vīrusam.

Šajā laikā ir svarīgi uzsvērt, ka mēs varam būt fiziski nošķirti, taču esam vienoti. Un kopā esam stiprāki. Tieši to mūsu līderi pauda kā novēlējumu un apņemšanos ceturtdienas G20 sanāksmē.

Mums kā “Eiropas komandai” jābūt vienotiem. Eiropas Savienība un tās dalībvalstis rīkojas. Mēs smagi strādājam, lai ierobežotu koronavīrusa izplatību – gan Eiropā, gan ārpus tās. Šajā globālajā krīzē ir vajadzīga globāla rīcība. Tikmēr, kamēr krīze turpināsies kaut kur pasaulē, mēs nebūsim drošībā. Kā starptautisko partnerību komisāre es nenogurstoši strādāju, lai Eiropas Savienība dotu savu ieguldījumu efektīvā cīņā pret šo pandēmiju, īpaši pievēršot uzmanību neaizsargātākajām valstīm.

Šajā bezprecedenta globālajā krīzē Eiropas Savienība ļoti nopietni uztver savu kā globālā spēlētāja atbildību. Mēs sadarbojamies ar partnervalstīm, lai noteiktu vajadzības un sniegtu nepieciešamo palīdzību reaģēšanā šajos strauji mainīgajos apstākļos.

Lai to paveiktu, mums pilnībā jāizmanto mūsu dažādie ārējai darbībai paredzētie rīki un resursi koordinētajā darbā ar mūsu partnervalstīm. Mēs ietekmēsim situāciju, sniedzot visaptverošu un koordinētu ieguldījumu globālajā cīņā pret koronavīrusu.

Mūsu pieejai jābūt visaptverošai, risinot sabiedrības veselības un sociālekonomiskās problēmas kopā, izmantojot vienotus, saskaņotus pasākumus, kas izstrādāti tā, lai tie darbotos tagad un tuvākajā nākotnē. Mēs darīsim visu, lai tiktu galā ar šo pārbaudījumu.

Reklāma
Reklāma

Veselības jomā saskaņā ar plašāku starptautisko reakciju mums jāīsteno savas politikas prioritātes tur, kur būtiski trūkst resursu. Mums jāpalielina atbalsta aktivitāte un reaģēšanas spējas valstīs, kurās veselības aprūpes sistēma ir visvājākā. Eiropas Savienības līderi apņēmās nodrošināt starptautisko sadarbību pandēmijas novēršanā un turpināt palīdzēt mazāk aizsargātajām valstīm un kopienām pasaulē, īpaši Āfrikā.

Ir svarīgi arī nodrošināt papildu medicīniskās preces un aprīkojumu tur, kur tas vajadzīgs, un panākt, lai veselības aprūpes darbiniekiem būtu pietiekami daudz aizsardzības līdzekļu. Svarīga ir arī lielāka reģionālā sadarbība. Mums jāturpina strādāt pie jauniem diagnostikas un ārstēšanas veidiem, kā arī vakcīnām. Mēs zinām, ka šis politikas pasākumu kopums spēj darboties.

Mūsu atbalstam partnervalstīm krīzes sociālās un ekonomiskās ietekmes novēršanā jābūt gan plašam, gan stabilam. Tam jāiekļauj palīdzība saistībā ar pasākumiem, kas atbalsta cilvēku ienākumus, nodrošina viņiem zināmu sociālo aizsardzību, aizsargā strādājošos darbavietā, novērš diskrimināciju un sociālo atstumtību un gādā par cilvēktiesību ievērošanu, īpaši attiecībā uz sievietēm, meitenēm un sabiedrības neaizsargātākajiem locekļiem.

Mūsu pieeja darbojas, ja tā ir gan visaptveroša, gan koordinēta. Tas nozīmē, ka visām ES iestādēm un dalībvalstīm jāsadarbojas kā patiesai Eiropas komandai, lai sniegtu efektīvu ieguldījumu globālajā rīcībā. Tas nozīmē arī vadošās lomas uzņemšanos centienos izveidot vienotu spēku kopīgai cīņai pret pandēmiju ar mūsu galvenajiem starptautiskajiem partneriem, partnervalstu valdībām, finanšu iestādēm, pilsonisko sabiedrību, privāto sektoru un citiem.

Tādējādi tie, kas pareģoja daudzpusējo attiecību galu, pārsteidzās, to apgalvojot. Pašlaik pasaules mērogā no jauna tiek atzīts, ka pasaulei jāpārvar domstarpības un jāapvienojas pret kopīgu apdraudējumu – nevienu neatstājot novārtā, veicinot solidaritāti un rīkojoties patiesi iekļaujošā veidā.

Valstu solidaritāte un partnerība ir Eiropas Savienības būtība. Tāpēc mēs konsekventi aizstāvam starptautisko sadarbību. Mēs strādājam pie mūsu starptautisko partnerību stiprināšanas visā pasaulē tagad, un turpināsim to darīt, kad šis šausmīgais vīruss būs kļuvis par senām atmiņām.

Pašlaik gan vīruss ir nopietna mūsu dzīves daļa. Taču, ja mēs rūpēsimies par sevi un cits par citu – pat no attāluma –, mēs spēsim to uzvarēt, kļūsim stiprāki un vienotāki nekā iepriekš un varēsim izveidot labāku nākotni, kuru vēlamies saviem bērniem. Viss, kas mums jādara, ir jāsaprot, ka tas attiecas uz mums visiem, un jārīkojas pēc principa “viens par visiem, visi par vienu”. Tieši to nozīmē Eiropa.

Šajā publikācijā paustais ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar LA.LV redakcijas redzējumu.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.