Kokos ir spēks! Dzeram sulas, ēdam pumpurus: ko tas dod? 1
Visbiežāk tiek daudzinātas bērzu un kļavu sulas. Dzerot tās, no organisma tiek izskaloti visi ziemā uzkrājušies sārņi. Tāda kūre ļoti patiks locītavām, mugurkaulam un imunitātei. Zinātāji apgalvo, ka pavasarī katram jāizdzer vismaz desmit litru svaigu, tikko tecinātu sulu.
No kokiem pavasarī var gūt vēl kādu labumu – pumpuros slēpjas milzīgs spēks, koncentrējušās visas labās vielas, vitamīni.
Ēst var gandrīz visu koku pumpurus, bet īpaši izslavēti ir bērzu, priežu un liepu pumpuri. Organisms pats pateiks priekšā, ko likt grozā, ko atstāt kokam. Ja dārzā ir ogulāji, nevajag palaist garām upeņu pumpuru plaukšanu. Tos var pievienot dažādiem desertiem, salātiem un zupām.
Bērzu pumpurus ievāc agri pavasarī, kad tie vēl nav izplaukuši un tajos koncentrējusies dziedinošā ēteriskā eļļa. Pumpuri labvēlīgi ietekmē vielmaiņu. No tiem var gatavot gan uzlējumus spirtā, gan ārstnieciskās tējas un vannas. Priežu pumpurus ievāc ziemā vai agri pavasarī, kamēr tie nav sākuši intensīvi augt, vēl nav uzbrieduši un atvērušies. Tējai tos kaltē telpās uz auduma vai papīra, ik pa laikam apjaucot. Nervu nomierināšanai iesaka vannas, kur vienkopus ir priežu pumpuri, piparmētras, pelašķi un smaržīgās kalmes.