Koka žogs zaudējis savu šarmu. Padomi, kā atsvaidzināt krāsojumu 0
Bieži vien, laikam ritot, koka žogs, kurš pakļauts visu gadalaiku laika apstākļu iedarbībai, izskatās noplucis un zaudējis savu iepriekšējo spozmi, taču pats materiāls vēl ir labs un atjaunojams. Ķeroties pie darba, vēlams izvēlēties saulainas dienas bez lietus, lai tas netraucētu žoga atjaunošanas procesam.
Vispirms rūpīgi aplūkojiet koka dēļus un atbrīvojiet tos no ķērpjiem, sūnām, apstrādājot ar atbilstošu līdzekli. Ja žogs iepriekš ir bijis krāsots, vēlams iepriekšējo krāsu noņemt. Ja krāsa ļoti labi turas, var krāsu klāt arī uz tās. Jebkurā gadījumā dēļus ieteicams noslīpēt, pēc tam apstrādāt ar kādu koksnei piemērotu sastāvu. To piedāvājums veikalos ir gana liels – ir tādi, kas aizsargā no kukaiņiem, citi veido plēvīti uz koka virsmas, neļaujot tik viegli iesūkties mitrumam vai ir ar pretsēnīšu iedarbību.
Pēc tam žogs ir jāgruntē. Grunts piedāvājums veikalos ir ļoti liels, galvenais, kam jāpievērš uzmanība, to izvēloties, – gruntij jābūt piemērotai kokam un ārdarbiem. Kad žogs ir nogruntēts, var ķerties klāt radošākajai daļai – krāsošanai.
Izvēlieties atbilstošu krāsu – žogam piemērotas būs eļļas, alkīda un akrila krāsas. Krāsojiet no augšas uz leju, lai, veidojoties krāsas notecējumiem, tos pirms nožūšanas varētu izlīdzināt. Krāsojot vairākas kārtas, jāatceras, ka pirms jaunas kārtas uzklāšanas jāļauj iepriekšējai kārtīgi nožūt.
Ja vēlaties koka žogu padarīt interesantāku, veidojiet uz tā kādu zīmējumu vai variējiet krāsu toņus pēc savas izvēles. Šim nolūkam var izmantot trafaretu vai katru žoga dēlīti krāsot citā tonī.