Foto – Valdis Semjonovs

Koka tērps ūdens mucai
 0

Lietusūdens ir vērtīgs dabas resurss, daudzi privātmāju īpašnieki to savāc, lai izmantotu dārza laistīšanai un citām vajadzībām. Vienīgi koši zilās plastmasas mucas sētu nerotā. Ainavu dizainere Ina Endele, kuras nelielo dārzu Ķemeros šovasar Jūrmalas dome atzina par vienu no sakoptākajiem pilsētas īpašumiem, izdomājusi, kā uz terases novietoto ūdens mucu nomaskēt ar koka dēlīšiem. Ieceri īstenojis Inas vīrs Aleksandrs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Nogriež vajadzīgā garuma dēlīšus, nokrāso ēkai pieskaņotā tonī un ar skrūvēm piestiprina pie metāla lentes, kas paliek iekšpusē un nav redzama. Metāla lenti var nopirkt būvmateriālu veikalos. Tad dēlīšu svārkus apliek apkārt mucai un pāris vietās apsien ar resnu dekoratīvo auklu.

Lai ūdens nešļakstītos, bet akurāti tecētu mucā, notekcaurules iekšpusē ar stieplīti piestiprina metāla ķēdi. To izver cauri notekcaurulei, lai gals karātos virs mucas. Dažāda diametra ķēdes var nopirkt būvmateriālu veikalos, pārdevējs nogriezīs vajadzīgā garuma posmu. Metāla ķēde noder arī tad, ja lietusūdeni novada renstelē. Tā neļauj vējam ūdens šaltis šļakstīt uz visām pusēm un pasargā ēkas sienu no samirkšanas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.