Koalīcijas partijas paraksta sadarbības līgumu 39
Koalīcijas veidotāji, partiju apvienības “Jaunā vienotība”, partiju apvienības “Apvienotais saraksts” un Nacionālās apvienības pārstāvji šodien parakstīja koalīcijas sadarbības līgumu.
Tāpat koalīcijas partiju pārstāvji parakstīja deklarāciju par Krišjāņa Kariņa (JV) topošā Ministru kabineta iecerēto darbību izpildi un fiskālās disciplīnas līgumu.
Valdības deklarācijā uzsvērts, ka Kariņa valdības mērķis ir ekonomikas transformācija labākai dzīvei Latvijā un ka “stiprinot mūsu izaugsmes ceļu, ir jāturpina īstenot politiku, kas sniedz Latvijas iedzīvotājiem drošību un labklājību”.
Lai īstenotu šo mērķi, jāpaveic uzdevumi piecās savstarpēji cieši saistītās jomās: drošībā, izglītībā, enerģētikā, konkurētspējas veicināšanā un dzīves kvalitātes nodrošināšanā, paredz valdības plāns.
Deklarācijā norādīts, ka cilvēks ir galvenā Latvijas vērtība, tāpēc pašlaik “mums visiem jāmobilizējas tādai tautsaimniecības izaugsmei, kas uzlabos dzīvi pašiem un nākamajām paaudzēm”.
Koalīcijas partneri fiskālās disciplīnas līgumā apņēmušies vispārējās valdības strukturālo deficītu samazināt līdz 0,5% no iekšzemes kopprodukta 2025.gadā.
Saeimas ārkārtas sēde, kurā paredzēts balsojums par uzticības izteikšanu jaunajai valdībai, sāksies plkst.10.30. Apstiprināšanas gadījumā tā būs Kariņa otrā vadītā valdība.
Aģentūra LETA publicējusi valdību veidojošo 14.Saeimas frakciju Sadarbības līguma pilno tekstu, kuru koalīcijas pārstāvji parakstīja trešdien.
Latvijas Republikas 14. Saeimā ievēlētās:
partiju apvienības “Jaunā vienotība” (JV), partiju apvienība “Apvienotais saraksts – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija” (AS) un Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) frakcijas (visas kopā un katra atsevišķi turpmāk – sadarbības partneri/sadarbības partneris), uzņemoties atbildību par Saeimas un Ministru kabineta darbību, vienojas:
Izveidot kopīgu Ministru kabinetu šādā sastāvā:
Ministru prezidents – Arturs Krišjānis Kariņš (JV)
aizsardzības ministre – Ināra Mūrniece (NA)
ārlietu ministrs – Edgars Rinkēvičs (JV)
ekonomikas ministre – Ilze Indriksone (NA)
finanšu ministrs – Arvils Ašeradens (JV)
iekšlietu ministrs – Māris Kučinskis (AS)
izglītības un zinātnes ministre – Anda Čakša (JV)
klimata un enerģētikas ministrs – Raimonds Čudars (JV)
kultūras ministrs – Nauris Puntulis (NA)
labklājības ministre – Evika Siliņa (JV)
satiksmes ministrs – Jānis Vitenbergs (NA)
tieslietu ministres – Inese Lībiņa-Egnere (JV)
veselības ministre – Līga Meņģelsone (AS)
vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs – Māris Sprindžuks (AS)
zemkopības ministrs – Didzis Šmits (AS)