Finanšu ministrs Andris Vilks (no kreisās), Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Saeimas deputāti Valdis Zatlers un Gaidis Bērziņš pirms koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes.
Finanšu ministrs Andris Vilks (no kreisās), Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Saeimas deputāti Valdis Zatlers un Gaidis Bērziņš pirms koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes.
Foto: LETA

Koalīcija varētu atbalstīt ideju liegt noteikt atšķirīgu braukšanas maksu 0

Koalīcijas partiju vairākums varētu atbalstīt “Vienotības” priekšlikumu ar likumu liegt Rīgas domei noteikt atšķirīgu braukšanas maksu sabiedriskajā transportā Rīgas iedzīvotājiem un nerīdziniekiem.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Reformu partijas (RP) valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters uzskata, ka “Vienotības” piedāvājums ir ļoti izsvērts un ir apsverams. “Pirmkārt, mēs redzam negatīvu iedzīvotāju attieksmi pret Rīgas domes piedāvājumu. Otrkārt, Rīgas pašvaldības piedāvājums var palielināt domstarpības starp reģioniem, piemēram, ja citas pašvaldības nolems spert atbildes soļus,” pauda politiķis.

RP par šo jautājumu plāno lemt Saeimas frakcijas sēdē pirmdien, 14.oktobrī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (NA) līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš norādīja, ka NA Rīgas domes frakcija jau pauda viedokli par ieceri noteikt diferencētu maksu Rīgas sabiedriskajā transportā, iebilstot pret šādu iedzīvotāju šķirošanu. Līdz ar to arī nacionālās apvienības Saeimas frakcija varētu pieturēties pie šīs nostājas.

Savukārt neatkarīgo deputātu līderis Klāvs Olšteins uzskata, ka premjera partijas rosinājums ir ļoti diskutabls jautājums un vēl nepieciešams iepazīties ar priekšlikuma detaļām. Pie frakcijām nepiederošie deputāti pagaidām nav apsprieduši “Vienotības” iniciatīvu, taču jau iepriekš ir norādījuši, ka situācija ar pašvaldības infrastruktūras izmantošanu ir netaisnīga.

Politiķis norādīja, ka, piemēram, Valmieras infrastruktūru izmanto cilvēki, kas dzīvo tuvākajās pašvaldībās un nemaksā par infrastruktūras uzturēšanu Valmierā. Jāņem vērā, ka šo problēmu risināšana ar sabiedriskā transporta biļešu cenu nav vienīgā iespēja. Var apsvērt iespēju par attiecīgiem maksājumiem pašvaldību izlīdzināšanas fondā, skaidroja Olšteins.

Kā ziņots, “Vienotības” Saeimas frakcijas deputāti rosina ar likumu liegt izmantot iedzīvotāju deklarēto dzīvesvietu kā iemeslu atšķirīgas braukšanas maksas noteikšanai sabiedriskajā transportā. Šādas izmaiņas paredzētas Saeimā iesniegtajos grozījumos Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā.

Rīgas domē 7.oktobrī apstiprināti grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos, kas paredz, ka no 1.janvāra Rīgā deklarētie iedzīvotāji līdzšinējo 50 santīmu vietā par biļeti Rīgas sabiedriskajā transportā maksās 42 santīmus jeb 0,60 eiro, savukārt Rīgā nedeklarētajiem pasažieriem biļete maksās dubultā – 84 santīmus jeb 1,20 eiro.

Pēc Rīgas domes teiktā, 1,20 eiro ir brauciena pašizmaksa, bet galvaspilsētā deklarētajiem iedzīvotājiem tiks piemērota 50% atlaide.

Reklāma
Reklāma

Līdzīgas atšķirības plānotas arī mēnešbiļešu cenās, kamēr skolēniem un studentiem, kuri apmeklē izglītības iestādes Rīgas administratīvajā teritorijā, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas atlaides tiks palielinātas no 60% līdz 80%.

Ar šādu soli Rīgas domes vadība cer pamudināt Rīgā dzīvojošos un strādājošos cilvēkus deklarēties Rīgā, lai tādējādi šo cilvēku maksātais iedzīvotāju ienākuma nodoklis nonāktu galvaspilsētas kasē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.