Foto – Shutterstock.com

Kādi uztura bagātinātāji der imunitātei? 0

“Slimoju ar Laima slimību, 30 dienas vajadzēja lietot antibiotikas, tāpēc imunitāte nav spēcīga. Internetā izlasīju, ka uztura bagātinātājs Kaķa nags palīdz stiprināt imūnsistēmu. Gribu uzzināt, vai šis preparāts tiešām ir labs, bet varbūt mūsu pašu ražotajiem līdzekļiem nav ne vainas.” 
Inga Lāce

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Par kaķa nagu dēvē Peru džungļos augošu savvaļas liānu, un tāds vārds dots arī uztura bagātinātājam. Diemžēl informācija par šādu preparātu Pārtikas un veterinārā dienesta uztura bagātinātāju datubāzē nav atrodama, lai gan preparātu var nopirkt internetā arī Latvijā.

Izplatītājs šo Kaķa nagu (Cat’s Claw) raksturo kā vienu no spēcīgākajiem augu valsts preparātiem imunitātes stiprināšanai, jo tas iedarbojoties šūnu līmenī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Imunoloģijas klīnikas pediatre, imunoloģe Tatjana Prokofjeva savulaik izplatījusi šo uztura bagātinātāju un kaķa nagu jeb Uncaria tomentosa uzskata par imunitātes stiprinātāju tāpat kā ehināciju, eleuterokoku, žeņšeņu, arāliju dzimtas augus, tomēr tos neiesaka, ja ir hipertoniskā slimība, epilepsija vai autoimūna patoloģija. Šo uzskaitījumu vēl var papildināt ar ķiploku, vīnogu ieraugu, sojas pupām, sīpolu ekstraktu, alveju, no dadža iegūto silibīnu, citrusaugļiem, sarkanvīnu un augļiem oranžsarkanā krāsā, lakricas sakni un medu.

Dabas izcelsmes preparāti spēj paaugstināt organisma aizsargspējas un izturību pret dažādiem kaitīgiem faktoriem. To iedarbība ir maigāka nekā ķīmiskajiem preparātiem, ir mazāk blakusparādību un komplikāciju, pat lietojot ilgstoši.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, infektologs un hepatologs Māris Liepiņš gan ir kategorisks uztura bagātinātāju lietošanas pretinieks un uzsver, ka šie produkti nav paredzēti, lai novērstu vai ārstētu slimības. Dažos gadījumos tie ir pat dzīvībai bīstami! – Ir zinātniski pierādīts, ka atsevišķas uztura bagātinātāju piedevas palielina mirstību. Tādēļ pirms šādu preparātu lietošanas jākonsultējas ar kompetentu ārstu, – brīdina infektologs. Viņaprāt, labāk izvēlēties ābolus, burkānus, bietes, kāpostus, medu un citus dabiskus un veselību spēcinošus produktus.

M. Liepiņš uzsver, ka antibiotikas nebūt nenomāc imunitāti, bet gan izjauc cilvēka normālo mikrofloru, un biežākās sekas ir caureja, mutes un maksts kandidoze. Tāpēc nepieciešama infektologa konsultācija, lai izvērtētu veselības stāvokli un lemtu par ārstēšanas seku adekvātu likvidēšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.