Foto – LETA

Ko sniedz pirtiņa un spirdzinoša pelde. 10 nenovērtējami ieguvumi 1

Jau mūsu senči zināja, ka iknedēļas pirts rituāls apvienojumā ar spirdzinošu peldi vai iegremdēšanos aukstā ūdenī, ir viens no iedarbīgākajiem līdzekļiem, lai uzturētu labu miesas un gara veselību, it sevišķi vēsajos gada mēnešos, kad apkārt klejo dažādas infekcijas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Lasīt citas ziņas

Medicīniski ir pierādīts – regulāras karstuma un aukstuma kontrasta procedūras palielina organisma spēju pretoties vīrusu un saaukstēšanās slimībām.

“Karsējoties un strauji atvēsinoties, cilvēks norūdās un stiprina imūnsistēmu. Turklāt pirts un ūdens procedūras uzlabo organisma vispārējo stāvokli un palīdz cīņā ar visdažādākajām kaitēm,” norāda “Veselības centrs 4” ģimenes ārste un sabiedrības veselības konsultante Dana Misiņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa gan atzīst – lai iemestos ledainā ūdenī, ir jāpārvar psiholoģiskā barjera, tas ir liels emocionāls satricinājums un fiziskā slodze, tāpēc iesācējiem rūdīšanos būtu jāsāk pakāpeniski. Vispirms vajadzētu pasēdēt siltā pirtiņā un atvēsināties remdenā dušā, bet pēcāk var baudīt karstāku pirti un veldzēties aukstākā ūdenī – dušā, pirts kublā vai dīķī.

Aptieku tīkla “Euroaptieka” farmaceite un veselīga dzīvesveida entuziaste Jeļena Žuravļova iesaka pirts priekus nesteidzīgi izbaudīt reizi nedēļā, atvēlot tiem pusi dienas.

Jāatceras: lai gan pirts nāk par  labu gandrīz ikvienam cilvēkam, tiem, kas cieš no kādas nopietnas slimības, noteikti iepriekš jākonsultējas ar savu ārstu! Jāatceras arī, ka pirtī nedrīkst iet, ja cilvēks jau ir saslimis un viņam ir paaugstināta temperatūra.

Imunitātes stiprināšanai iedarbīgas ir arī citas norūdīšanās procedūras, – aplaistīšanās ar aukstu ūdeni, norīvēšanas ar slapju dvieli vai kontrasta dušas.

“Izvēle ir liela, tikai katram no mums jāatrod sev tīkamākais, piemērotākais un pieejamākais veids, kā palīdzēt savam organismam,” viņa stāsta.

Iespējams, mūsdienu cilvēkam tas šķitīs savādi, taču pārmērīga tiekšanās pēc ērtībām nereti noved pie slimībām, toties vairāk kustoties un rūdot organismu, cilvēks var saglabāt veselību un mundrumu, uzsver eksperte.

10 ieguvumi, ko dod pirts un ūdens procedūras:

1.Paaugstina organisma aizsargspējas pret vīrusiem un baktēriju infekcijām.
2. Saslimšanas gadījumā atveseļošanās ir ātrāka.
3.Ļauj ietaupīt uz nenopirkto zāļu rēķina.
4.Veicina enerģijas pieplūdumu, toksīnu izvadīšanu, stimulē asinsriti, noņem saspringumu muskuļos; palielina organisma noturību pret aukstumu.
5. Samazina sāpes plecos, locītavās, mugurā.
6. Uzlabo vielmaiņu, palīdz cīņā ar lieko svaru, alerģijām, astmu.
7. Ļauj atbrīvoties no emocionālās spriedzes, labāk pārvarēt sadzīves grūtības, relaksē un sakārto domāšanu.
8. Kliedē nomāktību, mazina depresiju un uzlabo miegu.
9. Padara ādu tvirtāku, ļauj saglabāt jauneklīgumu.
10.Vairo pašapziņu un dzīvesprieku; ļauj sasniegt eiforiju bez mākslīgiem apreibināšanās līdzekļiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.