Preses konference, kurā informē par sākto kriminālprocesu pret Jaunās konservatīvās partijas valdes locekli Juri Jurašu saistībā ar valsts noslēpuma izpaušanu.
Preses konference, kurā informē par sākto kriminālprocesu pret Jaunās konservatīvās partijas valdes locekli Juri Jurašu saistībā ar valsts noslēpuma izpaušanu.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Ko saka koalīcijas partijas par iespējamo balss zudumu, Jurašam neatsakoties no deputāta mandāta 3

Valdošās partijas pagaidām atturīgi vērtē iespējamo vienas balss zudumu gadījumā, ja deputāts Juris Jurašs (JKP), izdots kriminālvajāšanai, neatteiktos no Saeimas deputāta mandātu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Ja Jurašu izdos kriminālvajāšanai un viņš nenoliks deputāta mandātu, tad viņam nebūs iespējas piedalīties Saeimas darbā, savukārt, ja viņš noliks mandātu, viņa vietā varēs nākt cits viņa partijas biedrs, koalīcijas balsu skaitam nesamazinoties.

Partiju apvienības “Jaunā vienotība” politiķis Arvils Ašeradens sarunā ar aģentūru LETA atgādināja, ka jautājumu par Juraša izdošanu patlaban vēl skata atbildībā Saeimas komisija, kas vēl nav formulējusi pozīciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jaunā vienotība” ir diezgan skaidri paudusi savu pozīciju par to, ka parlaments nevar būt zvērināta tiesa, kas pauž savu pozīciju, līdz ar to politiskais spēks, visticamāk, atbalstīs Juraša izdošanu, teica Ašeradens.

Politiķis gan akcentēja, ka šajā jautājumā jāskatās, vai nebūs parādījušies kādi jauni fakti. Politiskais spēks rūpīgi novēro situāciju, uzsvēra Ašeradens, paužot, ka tam ir svarīgas visas koalīcijas balsis. Tāpēc “Jaunā vienotība” vēlas saprast, kā šī situācija attīstīsies tālāk.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK deputāts Jānis Dombrava aģentūrai LETA sacīja, ka “tas nav nekas pozitīvs, ja atbalstošo deputātu skaits sarūk”, taču tas nevar būt arguments jautājumā par deputāta izdošanu kriminālvajāšanai.

“Mēs vienmēr esam atbalstījuši tiesībsargājošās iestādes, neatkarīgi no tā, vai tas bijis saistīts ar kratīšanu pie Aināra Šlesera vai kāda cita. Mēs nekad neesam saredzējuši, ka šie būtu apzināti politiski soļi un uzskatām, ka tiesībsargājošās iestādes dara savu darbu,” teica politiķis.

Dombrava tāpat norādīja, ka “īsti pareizi tas laikam nav”, ja Jurašs tiktu iecelts par Tieslietu ministrijas parlamentāro sekretāru. “Šāda situācija jāvērtē arī premjerministram, jo tā tomēr ir viena no ministrijām un amatpersonām, kas strādās ministru kabinetā,” pauda deputāts.

Partiju apvienības “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Artūrs Toms Plešs, aģentūrai LETA vērtējot iespējamo balsu skaita kritumu, norādīja, ka “kopumā koalīcija valdības balsojumā pierādīja, ka ir stabila un gatava kopīgi strādāt un risināt svarīgus jautājumus”.

Jaunās konservatīvās partijas politiķe, Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla norādīja, – ja Jurašs nenoliks deputāta mandātu, koalīcijai paliktu 60 balsis, tāpēc tās darbu tas īpaši neietekmētu.

Reizē politiķe uzsvēra, ka Jurašs ir rīkojies pareizi, informējot sabiedrību par kukuļa piedāvāšanu. Viņa akcentēja, ka ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera autoritāte “ļoti cietīs”, ja netiks pierādīts, ka Jurašs būtu vainīgs.

Partijas “KPV LV” deputāts, parlamenta Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Kaspars Ģirģens norādīja, ka jautājums par iespējamo balss zaudējumu pašlaik būtu spekulācija.

Vēl būtu jāsagaida, ko Juraša izdošanas gadījumā izlems JKP, ko deputātam tālāk darīt ar savu mandātu, pauda politiķis.

Kā ziņots, Jurašs vēl nav izlēmis, vai noliks deputāta mandātu, ja Saeima atbalstīs viņa izdošanu kriminālvajāšanai. Politiķis aģentūrai LETA uzsvēra, ka par to izšķirsies pēc tam, kad Saeima būs lēmusi, vai viņu izdot kriminālvajāšanai.

Ja Jurašs tiktu izdots kriminālvajāšanai, tad saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli, viņš nedrīkstētu piedalīties parlamenta un tās komisiju sēdēs, tajā skaitā viņš nedrīkstētu balsot.

Reklāma
Reklāma

Tāpat vēstīts, ka Ģenerālprokuratūra nosūtījusi uz Saeimu dokumentus, kurā lūdz izdot Jurašu kriminālprocesā par valsts noslēpuma izpaušanu kriminālvajāšanai.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ceturtdien vēl nelēma par piekrišanu Juraša izdošanai kriminālvajāšanai, jo plāno turpināt diskusijas nākamnedēļ.

Deputāti vienojās šo sēdi sadalīt divās daļās – slēgtā un atklātā. Slēgtā daļa sākās ceturtdien, bet turpināsies nākamnedēļ. Vēlāk paredzēta arī komisijas sēde, kurā varēs piedalīties arī Jurašs, žurnālistiem pēc sēdes pastāstīja komisijas priekšsēdētāja Janīna Kursīte-Pakule (VL-TB/LNNK).

Komisijas priekšsēdētāja atturējās prognozēt, vai Saeima par šo jautājumu lems jau nākamnedēļ.

Pašlaik vairākas frakcijas vēl nav formulējušas savu nostāju balsojumam par Juraša izdošanu, tomēr citu politisko spēku paustais liecina, ka Saeimas vairākums varētu piekrist izdošanai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.