To nu gan tev nevajadzētu ēst 0
Vai pārmetošā tonī: tu taču to negrasies ēst, vai ne? Parasti kas tāds tiek teikts par produktiem, kas satur daudz cukura vai tauku. Tie ir našķi un dažādas uzkodas. Cilvēki, kuri ievēro diētu, reizēm apzināti atļaujas kādu garšīgu vaļību. Tev nevajadzētu aizrādīt, ja vien nevēlies cilvēkā izraisīt stresu un vainas izjūtu par to, ko viņš ir apēdis. Stress, starp citu, ir viens no faktoriem, kas veicina pārēšanos un teju neapzinātu ķeršanos pie neveselīgiem našķiem.
Vislabākais, ko vari darīt, ir uzticēties cilvēkam un nekritizēt viņa izvēles ēšanas ziņā.
Tagad tu izskaties krietni labāk
Tā tiešām nav labākā lieta, ko kādam teikt, taču šī frāze diezgan bieži, protams, gribot tikai to labāko, “izslīd” no mūsu mutēm, redzot, ka kāds kļuvis slaidāks. Jebkurš no mums grib izskatīties labi, bet no šādas frāzes jutīgāks cilvēks nolasīs vēstījumu – iepriekš tu izskatījies slikti, tagad labāk, bet vēl ir, uz ko tiekties.
Ai, vienalga pēc tam atkal pieņemsies svarā
“Supermotivējoša” frāze! Šāds pesimistisks apgalvojums cilvēkā var sēt neticību tam, ka pēc notievēšanas izdosies saglabāt slaidu augumu. Ko tādu ir ļoti nepatīkami dzirdēt.
Šāda frāze laupa cerības pat tad, ja to izsaki kā joku. Cilvēks saņem vēstījumu: kāda gan jēga censties, ja liekais svars pēc tam atkal būs atpakaļ? Tas pat var likt “norauties” no diētas