Ko nozīmē – izlādēts ierocis. Mednieku pieredze un likuma prasības 2
Neizlādēts medību ierocis ir viens no pārkāpumiem, kuru mednieki pieļauj visai bieži – liecina medību inspektoru apkopotā informācija. Reizēm, cerot ko nomedīt pa ceļam uz automašīnu, to pieļauj apzināti, reizēm neapzināti. Taču šķietami nevainīgais pārkāpums vistiešākajā veidā apdraud gan pašu mednieku, gan apkārtējos.
Visi taču zinām, ka ar ieroci vienmēr jārīkojas tā, it kā tas būtu pielādēts. Medībās ar dzinējiem ieroci atļauts pielādēt, tikai nostājoties norādītajā vietā un tikai pēc tam, kad garām pagājuši citi medību dalībnieki. Atstājot norādīto vietu, ieroci izlādē.
Individuālo medību laikā medību iecirkņa teritorijā ieroci pārvadā izlādētu, bet tas var būt neiesaiņots. Arī dzinējmedību laikā pārbraucienos medību iecirkņa teritorijā medību šaujamieroci pārvadā izlādētu, bet tas var būt neiesaiņots. Kāpjot medību tornī un nokāpjot no tā, kā arī pirms šķēršļa (piemēram, grāvja, žoga, strauta) pārvarēšanas vai iekāpšanas transportlīdzeklī ieroci izlādē.
Samērā vienkāršajā kārtībā tomēr ir daudz nianšu, kuras mednieki reizēm traktē pa savam, vadoties no sev vien zināmiem apsvērumiem un noteikumiem, kuri palikuši atmiņā no sen aizgājušiem laikiem.
Kā pareizi rīkoties, lai nepārkāptu Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā rakstīto vai Ieroču un munīcijas iegādāšanās, reģistrēšanas, uzskaites, glabāšanas, pārvadāšanas, pārsūtīšanas, nēsāšanas, realizēšanas un ieroču kolekciju glabāšanas noteikumos minēto, kā arī Medību noteikumos rakstīto, skaidro Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Lauris Arājs.
Pamatu pamats
“Pirms nepilniem pieciem gadiem stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr. 1001 Ieroču un munīcijas iegādāšanās, reģistrēšanas, uzskaites, glabāšanas, pārvadāšanas, pārsūtīšanas, nēsāšanas, realizēšanas un ieroču kolekciju glabāšanas noteikumi. Noteikumu 31. punkts nosaka – medību un sporta šaujamieroci un lielas enerģijas pneimatisko ieroci glabā izlādētu (patronu padošanas mehānismā (magazīnā vai cilindrā) un patrontelpā munīcija nav ielādēta). Savukārt 43. punktā rakstīts – šaujamieroci, tā maināmo stobru un patronas vai lielas enerģijas pneimatisko ieroci fiziska persona pārvadā iesaiņotu (ievietotu futrālī vai cita veida ieroču somā, vai citā speciālā iesaiņojumā), izlādētā veidā (bez munīcijas patrontelpā un nepielādētu magazīnu vai no ieroča izņemtu pielādētu magazīnu), nodrošinot tādus pārvadāšanas, glabāšanas un izmantošanas apstākļus, kas nepieļauj nejaušu šaujamieroča vai lielas enerģijas pneimatiskā ieroča un munīcijas nokļūšanu nepiederošas personas rokās. Pārvadājot un izmantojot ieroci un tā munīciju, līdzi jābūt attiecīgā ieroča glabāšanas vai nēsāšanas atļaujai.