Latvijas Neredzīgo biedrības neformālās jauniešu grupas “Pozitīvs” dalībnieks Mārtiņš Vizulis sadarbībā ar Rīgas ceļu policiju organizētajā reidā Krišjāņa Barona ielā pārbauda, vai autovadītāji ir informēti par rīcību, ja neredzīgs cilvēks ar balto spieķi šķērso ielu.
Latvijas Neredzīgo biedrības neformālās jauniešu grupas “Pozitīvs” dalībnieks Mārtiņš Vizulis sadarbībā ar Rīgas ceļu policiju organizētajā reidā Krišjāņa Barona ielā pārbauda, vai autovadītāji ir informēti par rīcību, ja neredzīgs cilvēks ar balto spieķi šķērso ielu.
Foto – LETA

Ko nozīmē horizontāli pacelts baltais spieķis? 1

Latvijā šodien atzīmēs starptautisko Baltā spieķa dienu, kuras mērķis ir atgādināt par baltā spieķa nozīmi neredzīgo cilvēku drošības veicināšanā, kā arī atgādināt par transportlīdzekļu vadītāju pienākumu dot priekšroku šiem gājējiem šķērsot ielu, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
Lasīt citas ziņas

Valsts policija aicina ceļu satiksmes dalībniekus būt vērīgiem un atcerēties par baltā spieķa nozīmi ceļu satiksmē, tādējādi rūpējoties par drošību uz ceļa.

Ik dienu ceļu satiksmē pārvietojas arī neredzīgi cilvēki. Šiem cilvēkiem dalība ceļu satiksmē ir īpašs izaicinājums, it īpaši brīžos, kad jāšķērso kāds ceļa posms, paļaujoties vien uz dzirdi un balto spieķi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas ceļu satiksmes noteikumos ir paredzēts, ka, ieraugot gājēju ar horizontāli paceltu baltu spieķi, transportlīdzekļu vadītajiem jebkurā gadījumā, arī ceļa posmos, kur nav gājēju pārejas, ir pienākums apstāties un palaist neredzīgo gājēju. Tādēļ Valsts policija aicina transportlīdzekļu vadītājus pievērst uzmanību ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam, tādējādi veicinot un nodrošinot drošāku līdzdalību ceļu satiksmē.

Ne visi satiksmes dalībnieki ir informēti par baltā spieķa nozīmi un funkciju, tādēļ nereti šoferiem šie cilvēki, kuri pārvietojas ar balto spieķi, ir grūti pamanāmi. Neziņa un iespējami stereotipi, kas izveidojušies par redzes invalīdiem, nereti traucē šiem cilvēkiem justies droši, piedaloties ceļu satiksmē. Tieši tādēļ baltais spieķis kalpo kā palīgs, brīdinot pārējos satiksmes dalībniekus, ka šis cilvēks ir neredzīgs.
Policija atgādina, ka baltais spieķis ir vienīgā un vispāratzītā neredzīgo un vājredzīgo cilvēku pazīšanas zīme visā pasaulē. Spieķis ir arī uzdrīkstēšanās un varēšanas simbols, dodot iespēju neredzīgam cilvēkam būt neatkarīgam un patstāvīgam.

Atgādinot par baltā spieķa nozīmi, Valsts policija aicina ikvienu ceļu satiksmes dalībnieku būt iecietīgam un pretimnākošam, tādējādi radot draudzīgāku un drošāku vidi neredzīgo cilvēku dalībai ceļu satiksmē ne tikai šodien, bet arī ikdienā.

Ņemot vērā, ka līdz ar rudens atnākšanu sāk ātrāk satumst un pasliktinās laikapstākļi, tādējādi apgrūtinot redzamību, transportlīdzekļu vadītāji tiek aicināti būt vērīgiem un uzmanīgiem pie gājēju pārējām, izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu un vairākkārt pārliecināties par drošību uz ceļa.

Pasaulē starptautiskā Baltā spieķa diena tiek atzīmēta kopš 1980.gada, savukārt Latvijā to atzīmē jau kopš 1991.gada.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.