Ingvers der pēc insulta, ja ir erektilā disfunkcija, reibonis… Skaidro Artūrs Tereško 0
“Kāda loma mūsu veselībā ir ingveram? Vai tā lietošana nepaaugstina asinsspiedienu?” Silvija Kaņepe Jūrmalā
Rudenī un ziemā ingveru bieži piemin tautas medicīnas receptēs saaukstēšanās reizēs, piemēram, iesaka sarīvētu svaigu ingveru samaisīt ar medu un lietot kopā ar tēju. Un tas arī saprotams, jo ingvera imūnregulējošās īpašības ir pierādītas un dažkārt pat novērota veselības stāvokļa uzlabošanās cilvēkiem, kuri ilgstoši slimo ar onkoloģiskām kaitēm, izsēto sklerozi, atkopjas pēc insulta vai kam ir atmiņas traucējumi, erektilā disfunkcija… Saknei ir arī pretiekaisuma iedarbība, un tā palīdz artrīta un reimatisko slimību gadījumā.
Ingvers aizkavē mikrobu un sēnīšu vairošanos gremošanas traktā, tāpēc to iesaka gremošanas traucējumu, zarnu uzpūšanās un koliku novēršanai.
Šī garšauga sakne veicina kuņģa, zarnu trakta un aknu darbību, arī žults sekrēciju. Ingveru lieto kuņģa čūlas dziedēšanai, skābes samazināšanai, smaguma sajūtas novēršanai pēc pārmērīgas ēšanas. Jāuzmanās no lielām devām, ja ir kuņģa čūla, jo ingvers ir ļoti spēcīgs stimulētājs.
Klīniski ir pierādīta ingvera efektivitāte sliktas dūšas un vemšanas mazināšanā – tas novērš reiboni un nelabumu pēc smagām ķirurģiskām operācijām, grūtniecības laikā un ceļojot ar kuģi vai autobusu. Grūtniecēm gan ārsta norādītās devas ir jāievēro īpaši stingri.
Ingvera sastāvā esošās bioloģiski aktīvās vielas stimulē dažus centrus centrālajā nervu sistēmā. Daži avoti apgalvo, ka šī sakne pazemina asinsspiedienu, taču fitoterapeits Artūrs Tereško gan iebilst, ka ingveru lieto asinsspiediena paaugstināšanai šoka un ģīboņa reizēs.
Savādi, ka ingveru iesaka tiem, kuri vēlas novājēt, lai gan pikantā sakne ēstgribu uzlabo, nevis nomāc! Šī īpašība ir īpaši izteikta, tādēļ gabaliņu ingvera iesaka tikai maltītes beigās, citādi apetīti var pārmērīgi sastimulēt.