Ko īsti nozīmē visiem tūristiem zināmais, populārais amulets Dieva roka? 2
Izskats
Hamsa roka (arābu valodā – “pieci”), Fatimas amulets vai “Jad-a-Hmeš” ir viens no slavenākajiem un izplatītākajiem simboliem austrumos. Dažādas tā variācijas sastopamas teju ikvienā reliģijā un sniedzas līdz pat paleolīta ērai.
Hamsa roka izslavēta kā spēcīga aizsardzība pret ļaunu aci, sliktiem un nepareiziem nodomiem. Sievietēm tā arī kalpo kā mājas pavarda, ģimenes un tuvinieku talismans.
Hamsa roka ir amulets atvērtas plaukstas formā – tas jau no senlaikiem simbolizē atvērtību, godīgus nodomus, draudzīgumu.
Kā likums, amulets ir zilā, gaišzilā vai tirkīza krāsā. Bieži rotāts ar dārgakmeņiem vai pusdārgakmeņiem, jo to gludā, spožā virsma it kā atsviež atpakaļ visu to ļaunumu, kas varētu būt vērsts pret tā nēsātāju.
Plaukstas centrā ir lielāks akmens vai maģiska zīme, kurai ir sava sakrāla virzība. Tas var būt kvadrāts, zvaigzne, mēness, acs, zivs attēls.
Nereti Hamsa roka sastopama arī tetovējumos. Šo zīmējumu tetovē uz muguras, starp lāpstiņām, vai kaka aizmugurē, īpaši karavīriem, lai aizsargātos pret negaidītu uzbrukumu.