Foto-Leta

Ko iesākt, ja spilvenam pildījums pēc mazgāšanas veļasmašīnā savēlies kunkuļos? 0

Ko iesākt, ja spilvenam ar sintepona pildījums pēc mazgāšanas veļasmašīnā 40 grādos pildījums savēlies kunkuļos? Kā rīkoties, lai spilvenu atkal varētu lietot? Jautā Jānis Rīgā.

Reklāma
Reklāma

Jāizvēlas piemērota ūdens temperatūra

Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Sintepons ir sintētisks pildmateriāls, kas izgatavots no poliestera šķiedrām. Lai spilvena pildījums nesaplaktu vai nesaveltos kunkuļos, tas veļasmašīnā jāmazgā vissaudzīgākajā – 30 oC režīmā. Augstā temperatūrā sintētiskā šķiedra sakūst, pildījums saplok, un spilvens zaudē apjomu,” skaidro tekstila ražotnes Maggi Tekstils valdes loceklis Normunds Andžāns.

Šim materiālam piemīt daudz pozitīvu īpašību. Sintepons ir izturīgs, antialerģisks, viegls, mīksts un atsperīgs materiāls, ko var mazgāt vai tīrīt ķīmiski, tas ātri žūst, jo poliestera šķiedras neuzsūc ūdeni. Materiāls neuzkrāj nepatīkamus aromātus, tajā neiemājo putekļērcītes, slimības izraisoši mikrobi, neveidojas pelējums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Spilvenu pildījumam izmanto sintepona bumbiņas vai arī sintepona tekstilu, ko spilvenā pilda vairākos slāņos.

Uzbužina vai papildina pildījumu

Par nolietotu spilvenu uzskata tādu, kas gulētājam miega laikā izraisa diskomfortu. Ar sinteponu pildītam pagalvim nav pārāk garš mūžs, varbūt kāds gads, norāda speciālists. Ja spilvens ik nakti tiek mīcīts un ņurcīts, lai tam piešķirtu vēlamo formu, pildījums ātrāk nolietosies. Arī bieža mazgāšana saīsina pildījuma mūžu – spilvens nav jāmazgā reizi nedēļā un pat ne mēnesī.

“Pildmateriāls saplok vai saveļas kunkuļos ne vien tad, ja spilvens mazgāts nepiemērotā temperatūrā, bet arī, ja ilgi lietots. No šā procesa nevar izvairīties, jo nekas nav mūžīgs,” uzsver speciālists. “Lai pildījumam piešķirtu sākotnējo apjomu, var atārdīt spilvenu un sinteponu uzbužināt. Taču tam nebūs ilgstoša efekta.”

Ja kā pildmateriāls izmantotas sintepona bumbiņas, saplakušajam pagalvim būs vieglāk piešķirt sākotnējo apjomu. Jāiegādājas sintepona bumbiņas (to var izdarīt internetveikalos 220.lv, maggitekstils.lv, elize.lv un citviet),

jāatārda spilvens un pildījums jāpapildina ar jaunu tādā daudzumā, kāds gulētājam šķiet nepieciešams.

“Sintepona bumbiņas nesaplok tik ātri kā slāņiem liktais sintepons un arī nesaveļas kunkuļos,” balstoties uz savu pieredzi, teic Normunds Andžāns. “Ar dažiem gramiem sintepona bumbiņu pilnīgi pietiks, lai spilvens atgūtu sākotnējo apjomu, nevajadzētu pirkt jaunu pagalvi.”

Arī spilvendrānai ir nozīme

Parasti spilvendrānu izvēlas tāda paša izmēra, kāds ir pagalvis. Ja spilvens vairs nav jauns un ir saplacis, tam var palīdzēt nedaudz mazāka spilvendrāna. Ja pildījumam būs mazāk vietas spilvendrānā, tas tiks saspiests, kļūs stingrāks, līdz ar to palielināsies tā apjoms. Piemēram, 50 x 70 cm lielu spilvenu droši var ielikt 50 x 60 cm izmēra spilvendrānā. Savukārt ļoti saplakušus spilvenus var ielikt pa diviem vienā spilvendrānā. Bet tad jāpārbauda, vai rezultāts nesanāks par cietu un būs ērti uz tā gulēt. Iespējams, tad labāk derēs nedaudz lielāka spilvendrāna. Arī šādi iespējams pagarināt spilvenu lietošanas ilgumu.

Reklāma
Reklāma

Der zināt

Ar sinteponu pildītus spilvenus iesaka lietot cilvēkiem, kuriem ir alerģija, kā arī bērniem un zīdaiņiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.