Ko iesākt? Kuri medikamenti palīdzēs? 10
Ja ogu un augļu ēšana sagādā kuņģa problēmas, no tiem nav vajadzības atteikties pavisam, bet ieteicams izvēlēties mazāk skābas ogas un augļus, tos ēst nelielās porcijās un izvairīties no ēšanas tukšā dūšā. Tāpat labs risinājums ir ogu un augļu ēšana kopā ar neitrāliem pārtikas produktiem, piemēram, jogurtu vai biezpienu, jo tie ir saudzīgi kuņģim un palīdz līdzsvarot skābes līmeni.
Lai samazinātu skābes iedarbību, ogas un augļus var pievienot arī putrai vai auzu pārslām. Sagatavojot ogas īpašos veidos, smūtijos kopā ar pienu vai jogurtu, ogu salātos, sajaucot ogas ar dārzeņiem, riekstiem un sēklām, arī var mazināt skābes iedarbību. Tāpat ir svarīgi neaizmirst par ūdens dzeršanu!
Ja tomēr no paaugstināta kuņģa skābes līmeņa neizdodas izvairīties, aptiekās ir pieejami dažādi medikamenti sūkājamo tablešu, suspensiju vai kapsulu veidā, kas palīdzēs neitralizēt kuņģa skābi un samazinās kairinošo iedarbību.
Parasti šie medikamenti satur alumīnija vai magnija hidroksīdu, kas neitralizē kuņģa skābi, samazinot tās kairinošo iedarbību, kalcija karbonātu, kas neitralizē kuņģa skābi un darbojas ātri, bet efekts var būt īslaicīgs, vai nātrija bikarbonātu, kas neitralizē skābi, taču ilgstoša lietošana var radīt elektrolītu nelīdzsvarotību. Piemērotāko preparātu palīdzēs izraudzīties farmaceits.
Ja paaugstināts kuņģa skābes līmenis ir problēma, ar ko saskaries regulāri, farmaceite iesaka vērsties pie ģimenes ārsta, lai veiktu nepieciešamās pārbaudes un noteiktu tā cēloni.