Kairinošās zemenes un saudzīgās mellenes 10
Kuņģi kairina un skābes līmeni paaugstina tās ogas un augļi, kas satur dažādas skābes – ābolskābi, citronskābi, sorbīnskābi un benzoskābi. Arī produkti ar augstu fruktozes līmeni var veicināt gremošanas problēmas un palielināt diskomfortu.
Farmaceite Ozoliņa norāda, ka ir jāuzmanās, ēdot zemenes, jo to augstais skābes saturs var veicināt pastiprinātu kuņģa skābes ražošanu un izraisīt nepatīkamas sajūtas cilvēkiem ar jutīgu kuņģi. Līdzīgi ir ar upenēm, ērkšķogām, jāņogām, ķiršiem, dzērvenēm un smiltsēršķu ogām, ja tās ēd lielos daudzumos. Lai gan citrusaugļus – citronus, apelsīnus, greipfrūtus – vairāk patērējam ziemā, arī vasarā tos mēdzam pievienot ūdenim vai kokteiļiem. Tā kā tie satur citronskābi, šādi dzērieni var kairināt kuņģa gļotādu un stimulēt kuņģa skābes ražošanu. Lai gan dārzeņi paši par sevi nešķiet skābi, arī tomāti, pipari (čili), redīsi un sīpoli var kairināt kuņģa gļotādu.
Gremošanas traktam saudzīgākas būs mellenes, kas satur mazāk skābes nekā citas ogas un ir bagātas ar antioksidantiem, kas var palīdzēt aizsargāt kuņģa gļotādu. Lai arī avenes, kazenes un lācenes satur dažas skābes, tās ir relatīvi maigas pret kuņģi un vienlaikus satur arī daudz šķiedrvielu, kas palīdz gremošanai. Arī banāniem ir zems skābju saturs, savukārt melones un arbūzi satur daudz ūdens un maz skābju, tāpēc tie ir lieliski, lai atspirdzinātos un baudītu sulīgu kārumu, nepastiprinot kuņģa skābes ražošanu. No dārzeņiem ieteicams izvēlēties brokoļus, ziedkāpostus un burkānus.