Foto: SHUTTERSTOCK

Ko iesākt, ja mantinieki – māsa un brālis – nevar vienoties? 0

“Vispirms nomira mamma, un tagad – tētis. Mēs palikām divi mantinieki – brālis un māsa. Abi gribētu mantot gan vecāku māju, gan zemi, bet uz pusēm nevaram sadalīt, jo māsa uzskata, ka man nekas nepienākas. Viņa esot kopusi vecākus. Bet es taču regulāri sūtīju viņiem naudu! Ko darīt?” jautā Ēriks no Siguldas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Kad nomirst kāds tuvinieks un paliek mantojums, vispirms jādodas pie zvērināta notāra. Viņš sagatavos notariālo aktu par apstiprināšanu mantojuma tiesībās pēc likuma (mantojuma apliecību), kur norādīs, vai šā dokumenta iesniedzējs ieguvis visu mantojumu kā vienīgais mantinieks vai arī kā līdzmantinieks noteiktu tā domājamo daļu.

Tas nozīmē, ka ar mantojuma apliecības saņemšanu mantojums vēl netiek sadalīts reālās daļās. Ja starp mantiniekiem pastāv strīds par mantojuma sadali, tad nekas cits neatliek – jādodas uz tiesu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesa mantojumu parasti sadala tāpat kā kopīpašumu, ņemot vērā dalāmā priekšmeta īpašības un lietas apstākļus – vai nu piespriež katram no kopīpašniekiem reālas daļas, uzliekot, kad vajadzīgs, vienai daļai zināmus servitūtus par labu otra daļai, vai atdod visu lietu vienam kopīpašniekam ar pienākumu samaksāt otram viņa daļas naudā.

Tiesa var noteikt arī lietu pārdot, izdalot saņemto naudu starp kopīpašniekiem, vai arī izšķir jautājumu ar lozi, īpaši tādos gadījumos, kad jāizšķir, kuram no kopīpašniekiem paturēt sev pašu lietu un kuram no viņiem jāpiešķir nauda.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.