Ko iesākt ar zemestaukiem? 5
Lasītājs jautā: “Atradu mežā vairākas sēnes, kas izskatās kā ola. Kaimiņiene saka, ka tie ir zemestauki, ļoti vērtīga sēne. Kā tās pareizi sagatavot, lai iegūtu vērtīgu līdzekli veselības uzlabošanai?”
Latvijā zemestaukus pētījis dakteris Sergejs Kuzņecovs. Viņa izveidotajā veselības laboratorijā, zinātniski pētnieciskajā centrā, kur tiek izstrādāta receptūra dažādām eļļām, pēc īpašas tehnoloģijas gatavo arī zemestauku sulu un krēmu ķermenim.
“Zemestaukus nogriež, kamēr ir tikai balts bumbulis, olas stadija. Vēlāk izstīdz sēne, kas netīkami ož, tā vairs nav lietojama. Zemestaukus var ievākt līdz pat augusta beigām, vislabāk tos griezt agri no rīta. Var apēst uzreiz svaigu olu, tā tikai jānomizo un ar karotīti jāizņem želejveida mīkstums. Iegūs enerģiju un možumu visai dienai,” skaidro Sergejs Kuzņecovs.
Var gatavot tinktūru – katru sēni sagriež četrās daļās, liek burciņās un aplej ar degvīnu tā, lai nosedz. Noliek tumšā vietā vismaz uz trim nedēļām, bet var arī ilgāk. Pēc tam vēlams turēt ledusskapī. Rudenī un ziemā, kad pazeminājusies imunitāte un draud uzbrukt vīrusi, šķidrumu pa drusciņai iedzer vai pievieno siltam ūdenim – tējkaroti uz pusglāzi. Svarīgi atcerēties, ka ola noteikti jāsagriež, jo tā turpina augt, turklāt pat ievietota ledusskapī.
Zemestauku sula paaugstina organisma aizsargspējas. Ar to var ierīvēt sāpošas locītavas un muguru. Zemestaukus uzskata par vērtīgu līdzekli cīņā ar vēzi, izmanto, lai mazinātu ķīmijterapijas blaknes. Tomēr tā var būt tikai blakusizvēle līdztekus ārstu ieteiktajai ārstēšanai.